XXV EDYCJA LOKALNEGO FINAŁU SAMORZĄDOWEGO KONKURSU NASTOLATKÓW „8 WSPANIAŁYCH”.

    29 marca po raz kolejny w naszej szkole odbył się finał Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych”.

    To już XXV edycja konkursu, którego celem  jest promowanie pozytywnych, prospołecznych postaw, zachowań i działań młodzieży na rzecz najbliższego otoczenia i upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu, jako antidotum na agresję i brutalizację życia. Młodzież pracująca w wolontariacie stanowi dobry przykład dla innych, poświęcając swój czas i  nie oczekując niczego w zamian.

    W roku poprzednim wśród naszych uczniów mieliśmy trzech finalistów w składzie Wspaniałej Ósemki i laureatkę Magdalenę Wons.

    W roku obecnym finalistką i laureatką jest Klaudia Czeczeniuk, uczennica IV klasy technikum weterynarii. Podczas uroczystego finału, Klaudia została uhonorowana, otrzymując z rąk Burmistrza Miasta Kętrzyn Ryszarda Niedziółki statuetkę 8 Wspaniałych, dyplom oraz nagrodę rzeczową, a piękny wystrój sali i oprawa artystyczna w wykonaniu młodzieży, uświetniła wydarzenie i nadała mu wzniosłą rangę.

    5 kwietnia 2019 r. laureatka będzie reprezentować powiat kętrzyński na eliminacjach ogólnopolskich w Warszawie. Finał Ogólnopolski Konkursu Nastolatków, którego organizatorem jest Fundacja Świat na TAK,  planowany jest na 7 – 9 czerwca w Białogardzie. Wówczas zostanie ogłoszona Ogólnopolska Ósemka Wspaniałych.

Trzymajmy za Klaudię kciuki!

    Serdeczne podziękowania paniom: Marzenie Cogiel, Katarzynie Aleszczyk, Eleonorze Bronakowskiej oraz panom: Grzegorzowi Kocińskiemu i Sławomirowi Tymoszukowi za pomoc w organizacji uroczystości.

                                                                                                Małgorzata Sokołowska

Foto: Stella Stukanowa

Dodaj komentarz

Skip to content