W poszukiwaniu smaków i aromatów

    W Zamku w Rynie odbyła się 17. edycja jednego z najbardziej prestiżowych konkursów kulinarnych w Polsce L’Art de la cuisine Martell 2019.

    Zamek Ryn słynie z rozmaitości smaków, jakie oferuje bogactwo naturalne Warmii i Mazur. Dlatego też jest idealnym miejscem na przeprowadzenie zmagań kulinarnych 16 drużyn reprezentujących najlepsze restauracje w Polsce i… przyznanie pucharu Martell najzdolniejszym kucharzom młodego pokolenia.

    „Kurczak Sielski w pejzażu polskiej kuchni regionalnej” – to temat i zadanie konkursowe tegorocznej edycji. Tytułowy składnik to kurczak z chowu bez antybiotyków. Obok produktu głównego, uczestnicy są zobowiązani użyć w swoich daniach produktu charakterystycznego dla kuchni regionu, który reprezentują.

    Uczniowie naszej szkoły w sobotę 2 marca mieli okazję przyglądać się zmaganiom kucharzy, uczestniczyć w warsztatach na temat: „Jesiotr w towarzystwie mazurskich ryb z jezior i stawów”, SUSHI – AKADEMIA SUSHI, pokaz nowości Oerlemans Foods Polska. Dużą atrakcją okazały się stanowiska z produktami i potrawami, np.: Lody Scholler, przekąski Aviko, wędliny Sokołów, kawa i herbata Darboven, sery Skarby Serowara, zupa z żabich udek Makro itp.

                                                                                                                              Barbara Degórska, Krystyna Szerszeń

Dodaj komentarz

Skip to content