MISTRZ ORTOGRAFII 2019

„Pogubiłam się w najprostszych wyrazach.”

„Myślę, że poziom był wysoki. Podobało mi się.”

„Konkurs ortograficzny, w którym brałam udział ,bardzo mnie zaskoczył.”

„Było ciężko, ale dałem radę. Były tam słowa, których nigdy nie słyszałem.”

„Już wiem, ile nie wiem.”

„Zawsze miło jest sprawdzić, jakie się ma umiejętności.”

„Myślę, że konkurs sprawdził i porównał moją wiedzę z  rywalami.”

„Zastanawiam się, jak to możliwe, że tu trafiłam.”

„Cieszę się, że mogłam spróbować swoich sił.”

    To niektóre wypowiedzi uczestników 12.edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Zostań Mistrzem Ortografii!” W konkursie, który odbył się 21 lutego, wzięło udział trzynastu uczniów klas pierwszych. Mieli za zadanie uzupełnić tekst wyrazami z trudnością ortograficzną. Najwięcej kłopotu sprawiły: „wte i wewte”, „ ni stąd ni zowąd”, „czyhającego”, „żorżeta” , „C-dur”.

    W klasyfikacji klasowej najlepiej wypadł zespół z klasy I PT, następnie I BS I(duży sukces! ). Trzecie miejsce przypadło dziewczętom z I LT. Ostanie miejsce zajęli uczniowie z I BT.

    Natomiast indywidualnie bezkonkurencyjna okazała się Emilia Paszkiewicz z klasy I PT, która zdobyła tytuł „Mistrza Ortografii 2019”. Wicemistrzem został Robert Gieglis z I BT. Trzecie miejsce wywalczyła Amelia Kuba z klasy I LT. Nagrodą w konkursie były szóstki z języka polskiego, dyplomy i pomoce do zgłębiania wiedzy z języka polskiego.

    Przed zwycięzcami Powiatowy Konkurs Ortograficzny o Złote Pióro Starosty Kętrzyńskiego. Mamy nadzieję, że będą godnie reprezentować naszą szkołę.

Gratulujemy i życzymy pielęgnowania ojczystego języka.

Marzena Cogiel

Katarzyna Dziębowska

Dodaj komentarz

Skip to content