Niosąc pomoc drugiemu człowiekowi pomagam sobie…

    Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi jest w naszym życiu bardzo potrzebne, ponieważ dzięki temu możemy się otworzyć na innych ludzi. Pozwala to nam na realizowanie, spełnianie, osiąganie jakichś celów, które sobie postawimy w życiu.

Nabywamy cennych życiowych lekcji, które kształtują nasz charakter, naszą osobowość. Oddając jakąś cząstkę swojego czasu na bezinteresowną pomoc poznajemy siebie z innej, nowej strony, której wcześniej nawet nie byliśmy świadomi, że coś tak pięknego i niesamowitego może się gdzieś tam w naszym wnętrzu ukrywać.

    Od zawsze czułam w głębi serca chęć pomagania innym. Jestem osobą wrażliwą na krzywdę drugiego człowieka. Udzielam się  w akcjach charytatywnych mających różne formy – zbiórki pieniędzy, biegi, akcje ogólnopolskie.  Byłam pomysłodawczynią i organizatorką w szkole akcji zbiórki pieniędzy dla Dawida z Kętrzyna na zabieg fibrotomii, dzięki której zebraliśmy brakującą kwotę dla chłopca. Wspaniałym uczuciem jest widzieć radość Dawida i  rodziny, że tym przyczyniliśmy się do ich uśmiechów na twarzy. To takie odrodzenie wiary w drugiego człowieka. Od dwóch lat jestem wolontariuszką Szlachetnej Paczki. Na co dzień nie zdajemy sobie sprawy z tego, że ktoś może być potrzebujący, ktoś kto przeszedł bardzo dużo w swoim życiu. Niezapomniane są uczucia, kiedy podczas opowiadania przez  rodzinę swojej historii przeżywamy to wszystko razem z nią. Niesamowite wrażenia są, kiedy dajemy drugiemu człowiekowi światło w tunelu i drogę, którą może podążać, aby sobie radził z trudnościami. Jestem Laureatką Powiatowego Konkursu 8 Wspaniałych, co jest dla mnie ogromnym zaszczytem.

    Jestem miłośniczką zwierząt, a w szczególności koni – to jest moja druga pasja, którą rozwijam. Pasje w naszym życiu są potrzebne, dzięki nim możemy oderwać od codzienności.  Zachęcam także do aktywności fizycznej dzięki, której nie tylko zadbacie o swoją sylwetkę ale również o zdrowie, oderwiecie się od problemów czy stresujących sytuacji. Serdecznie zachęcam do biegania, które jest świetnym przyciskiem reset. Praca w Samorządzie Uczniowskim, w którym byłam skarbnikiem, nauczyła mnie pracy z różnymi osobowościami. Poznajemy ludzi z innej strony, można dostrzec szkołę z innej perspektywy. Wszystkich serdecznie zapraszam do Zespołu Pieśni i Tańca „Karolewo”, w którym tańczę i śpiewam z ogromną przyjemnością. Zespół jest wizytówką szkolną, jest odskocznią od nauki.

    Praca na rzecz drugiego człowieka nauczyła mnie odpowiedzialności za drugiego człowieka i swoje działania. Mam problem z nawiązywaniem relacji z nowymi osobami, strach, który mnie paraliżował jest nie do opisania, ale dzięki pracy w wolontariacie zaczęłam przełamywać swoje bariery. Jestem coraz odważniejsza i pewniejsza siebie mimo, że nie zawsze jest to łatwe. Dobrze organizując czas można połączyć wszystkie pasje, aktywność wolontariacką, naukę. Krok po kroku, stawiając sobie cele uparcie do nich dążę i tego również życzę Wam Koleżanki i Koledzy.

Magdalena Wons, klasa IV LTF

1

Dodaj komentarz

Skip to content