Mistrz szkoły w piłce nożnej halowej wyłoniony!

    W okresie od listopada do stycznia odbyły się rozgrywki, w piłce nożnej halowej, o mistrzostwo szkoły chłopców. Do rozgrywek przystąpiło 10 zespołów z poszczególnych klas. W wyniku losowania, drużyny zostały podzielone na dwie grupy po pięć drużyn.

W tej fazie rozgrywki toczyły się w systemie „każdy z każdym”. Zwycięzcy z grupy uzyskali bezpośredni awans do półfinału, a drużyny z drugiego i trzeciego  miejsca rozgrywały spotkania barażowe.

Składy i miejsca w  poszczególnych grupach:

GRUPA I

  1. II AB 8 pkt.
  2. III ZSZ      4 pkt.
  3. II ZSZ 4 pkt.
  4. I TMRiA 3 pkt.
  5. II BBT 1 pkt.

GRUPA II

  1. IV TMR 8 pkt.
  2. I ZSZ 6 pkt.
  3. II ABT        4 pkt.
  4. III BTF 2 pkt.
  5. III BT 0 pkt.

 

    Do półfinału bezpośrednio awansowały klasy II AB oraz IV TMR. W spotkaniach barażowych spotkały się klasy II ZSZ z I ZSZ a w drugiej parze III ZSZ z II ABT. Z pierwszej pary zwycięsko wyszła klasa I ZSZ a z drugiej III ZSZ. W pierwszym półfinale grały zespoły z klasy IV TMR z I ZSZ i po bardzo emocjonującym spotkaniu zwycięstwo wywalczyła klasa I ZSZ wynikiem 4 : 3. Drugi mecz to spotkanie klasy II AB z klasą III ZSZ, wynik meczu 4 : 2 na korzyść zespołu III ZSZ.

    Finał i walka o medal złoty to mecz pomiędzy klasami I ZSZ i III ZSZ, a o medal brązowy walczyła klasa IV TMR z klasą II AB. Bardzo zacięte mecze wyłoniły medalistów w roku szkolnym 2018/2019. Złoty medal przypadł klasie I ZSZ, srebrny zdobyła klasa III ZSZ a brązowy wywalczyła klasa IV TMR. Najbardziej nielubiane miejsce przez sportowców,  czyli czwarte, padło łupem klasy II AB.

    Dekoracja wręczenia medali odbędzie się na KAROLEWIADZIE.

Cezary Tyszka

Dodaj komentarz

Skip to content