STUDNIÓWKA 2019

„Ta noc do innych jest niepodobna”

Olga Jackowska

     19 stycznia 2019 r. młodzież z klas maturalnych IV TŻiUG, IV TW/TR, IV TMR wraz z wychowawcami: panią Małgorzatą Jankielewicz, panią Marzeną Cogiel, panem Jackiem Dziemiańczykiem świętowała symboliczne sto dni do matury.

Bal studniówkowy, który odbył się w Sali Bankietowej przy ulicy Górnej 11 w Kętrzynie, poprowadzili Klaudia Czeczeniuk z klasy IV TW jako Eurydyka i Rafał Popowski z klasy IV TŻiUG jako Orfeusz. Wśród zaproszonych gości byli: Dyrektor Szkoły pan Jan Mickiewicz, wicedyrektorzy: pani Lucyna Olszewska i pan Zbigniew Bodnar, kierownik praktycznej nauki zawodu pani Dorota Kuchcińska, nauczyciele oraz osoby towarzyszące. Konferansjerzy zaprosili wszystkich na wieczór niezwykłych wrażeń. Otwarcia studniówki dokonał Dyrektor Szkoły pan Jan Mickiewicz. Życzył uczestnikom balu, by ta szczególna chwila dołączyła do ich najpiękniejszych wspomnień, maturzystom zaś wytrwałości w ostatnich przygotowaniach do egzaminu.

    Szczególny moment każdej studniówki to polonez. Maturzyści pokazali efekt wielogodzinnych przygotowań pod okiem mistrzyni tanecznego kroku pani Katarzyny Aleszczyk. Zaprezentowali układ choreograficzny do dźwięków poloneza „W starym zamku”.

     Karolina Lipska z klasy IV TŻiUG i Szymon Sawicki z klasy IV TMR podziękowali dyrekcji, wychowawcom, nauczycielom i rodzicom za dar nauczania i wychowania. Załącznikiem do ciepłych słów była piosenka „Nie wrócą te lata” w wykonaniu Dziewcząt z Sercem na Dłoni z klasy IV TW i IV TŻiUG oraz kwiaty. Wzniesieniem toastu zakończyła się oficjalna część uroczystości.

     Po kolacji maturzyści zaprosili gości do wspólnego tańca. Okazji do integracji na parkiecie było kilka. Pani Katarzyna Aleszczyk porwała wszystkich do dynamicznej belgijki, polki-kowbojki, a o północy do majestatycznego poloneza.

     Młodzież przygotowała również przerywnik artystyczny „Baśń o księciu i ochmistrzyni i naszych szkolnych klimatach” z arcyważnym przesłaniem: trzeba się dużo nachodzić, żeby sercu dogodzić.

     Jak się bawiliście?

„Było fantastycznie! Nie sądziłam, że nauczyciele będą się bawić razem z nami”

Klaudia IV TŻiUG

„Bardzo nam się podobało. Fajny klimat, dobra muzyka, bawiliśmy się przednio.”

Mirella IV TW

„Dobrze się bawiłem. Fontanna z czekoladą była dużym zaskoczeniem. Dziewczyny były bardzo ładnie ubrane. Nauczyciele się świetnie się bawili, a najlepiej pan Dziemiańczyk.”

Krystian IV TMR

Rafał: Znów noc, pani szalona wiruje wokół nas,
znów świat wziąłem w ramiona, przystanął w miejscu czas.

Klaudia: Znowu walc we władanie swe poddał ciebie i mnie,
a ja w twe oczy wpatrzona, jednego tylko chcę: Tak żyć, by coś zostało z tych dni…

I tak studniówkowy bal zapisał się w księdze „Wspomnień czar”.

Maturzyści z wychowawcami

Dodaj komentarz

Skip to content