WIZYTA W SCHRONISKU W PUDWĄGACH

Na początku grudnia w naszej szkole została zorganizowana zbiórka żywności i środków dla potrzebujących zwierząt ze schroniska w Pudwągach. Iskierką do powstania inicjatywy są zbliżające się Święta Bożego Narodzenia. Nie ma lepszej okazji, aby podzielić się dobrocią z potrzebującymi.

pies.jpgPomysł spotkał się z szerokim poparciem ze strony dyrekcji,  uczniów, nauczycieli i pracowników naszej szkoły, za które jesteśmy bardzo wdzięczni. Zebrane środki finansowe i żywność pozwoliły wesprzeć schronisko w 150 kg żywności w postaci karmy, kaszy i przysmaków. Dodatkowo pieski będą mogły cieszyć się ciepłem przykryć i kołder, które dostarczyliście w darach.

Samo przyjęcie na miejscu było bardzo ciepłe. Zauważyliśmy, że ludzie tam pracujący są bardzo zaangażowani w opiekę nad zwierzętami. Zwiedzając schronisko, mogłyśmy zobaczyć radość w oczach pupilów, gdy dostawały od nas przysmaki. Zachęcamy wszystkich do odwiedzenia Pudwąg. Każdy z nas może zostać wolontariuszem i pomóc wyprowadzać czworonogi, pielęgnować je, a nawet samym swoim towarzystwem dostarczyć podopiecznym schroniska radości.  Pamiętajmy też, że w schronisku czekają na nas przyjaciele do adopcji!

Dziękujemy również Pani Małgorzacie Sokołowskiej i Pani Katarzynie Kłek za wspólny wyjazd do schroniska.

Mamy nadzieję, że ta zbiórka nie była naszym ostatnim słowem…

                                   

Organizatorzy

Klasa II PT

Dodaj komentarz

Skip to content