PIŁKARZE RĘCZNI NIE DALI RADY W PÓŁFINALE O MISTRZOSTWO WOJEWÓDZTWA

14.12.2018 r. w naszej szkole odbył się turniej półfinałowy piłki ręcznej chłopców o mistrzostwo województwa w rozgrywkach Szkolnego Związku Sportowego.

Obok reprezentacji naszej szkoły w turnieju wystąpiły zespoły reprezentujące Zespół Szkół w Kętrzynie, V Liceum Ogólnokształcące w Olsztynie oraz Zespół Szkół Mechaniczno – Energetycznych z Olsztyna.

Zgodnie z przewidywaniami naszą szkołę stać było na III miejsce. Mecz pomiędzy naszą szkołą a ZSM-E w Olsztynie miał decydować, która z tych drużyn zdobędzie brązowy medal. Przebieg meczu od początku nie układał się po naszej myśli. Do przerwy prowadziliśmy 8:7. Druga połowa meczu to dramat w naszym wykonaniu. Na dwie minuty do końca prowadziliśmy różnicą trzech bramek. W tym okresie parę błędnych decyzji naszych chłopców doprowadziło do tego, że nasi przeciwnicy zremisowali z nami rzucając bramkę na remis równo z końcową syreną. W wyniku gorszego bilansu bramek to zespół z Olsztyna zajął III miejsce.

Wyniki spotkań :

LO V Olsztyn – ZS Kętrzyn 19:11 (12;6)

ZSCKR Karolewo – ZSM-E Olsztyn 13 :13 (8:7)

ZSM-E Olsztyn – ZS Kętrzyn 9:17 (4:7)

ZSCKR Karolewo –  LO V Olsztyn 9:23 (5:12)

LO V Olsztyn – ZSM-E Olsztyn 13:11 (7:8)

ZS Kętrzyn – ZSCKR Karolewo 17:13 (9:8)

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1. LO V Olsztyn
  2. ZS Kętrzyn
  3. ZSM-E Olsztyn
  4. ZS CKR Karolewo

Dwa pierwsze zespoły ( LO V Olsztyn oraz ZS Kętrzynawansowały do finału rozgrywek.

Skład drużyny Karolewa: Jakub Łojko (b) oraz Krystian Kręciewski, Sławomir Tymoszuk, Kacper Kręciewski, Bogusław Zubowicz, Kamil Wielgus, Michał Perżyło, Tomasz Chmielewski, Tomasz Sidor.

Trener: Cezary Tyszka.