Świąteczne spotkanie w MRiRW

Nasza szkoła pielęgnuje tradycję dekorowania świątecznej choinki ręcznie malowanymi bombkami z wizerunkiem i logo szkół rolniczych, nad którymi nadzór sprawuje Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Sieć szkół rolniczych rozrasta się, więc bombek również z każdym rokiem jest coraz więcej.

13 grudnia w siedzibie Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi minister Jan Krzysztof Ardanowski, podsekretarz stanu Rafał Romanowski oraz  zastępca dyrektora ds. oświaty rolniczej Robert Jakubik ozdobili nimi świąteczne drzewko przywiezione z Mazur. Delegacja Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie: dyrektor Jan Mickiewicz, wicedyrektor Lucyna Olszewska, kierownik internatu Genowefa Jasionek oraz panowie: Adam Kosiorek i Wiesław Sztejter wraz z przedstawicielami młodzieży: Dominiką Zyśk i Agatą Tabojka uroczyście uczestniczyła w oficjalnym otwarciu sezonu świątecznego.

Dostojna jodła kaukaska, na której zawisły wielobarwne bombki szkół rolniczych z całej Polski zgromadziła wokół siebie przedstawicieli Wydziału Organizacji Szkolnictwa i Nadzoru Pedagogicznego w osobie naczelnik Moniki Piotrowskiej oraz Wydziału Finansowania Oświaty Rolniczej i Instytucji Kultury reprezentowanego przez panie: Annę Pyrzyńską-Zając, Dagmarę Bukowską oraz Aleksandrę Wars. Uroczystość odbyła się z udziałem mediów.

„Staramy się zapewnić jak najlepsze warunki kształcenia wszystkim naszym szkołom rolniczym” – zapewnił szef resortu, zwracając uwagę na współczesne wyzwania stojące przed rolnictwem. Minister Jan Krzysztof Ardanowski, dziękując nauczycielom za ich trudną pracę, zwrócił uwagę, że ta praca to wielka służba na rzecz rozwoju polskiego rolnictwa, na rzecz jego dynamicznych przemian. Podkreślił, że w kształceniu młodych ludzi, oprócz najnowszej wiedzy fachowej, bardzo ważne jest też przekazanie wartości dotyczących tradycji i historii.

Dyrektor Zespołu Jan Mickiewicz nawiązał do tych słów i przypomniał uczestnikom spotkania jak ważną datą w historii naszego narodu jest 13 grudnia. Wyraził również potrzebę wychowywania młodzieży w duchu patriotycznym oraz troskę o przekazywanie tradycji wyrastającej z wkładu pracy pokoleń. Na ręce przedstawicieli ministerstwa zostały przekazane serdeczne życzenia od społeczności szkolnej oraz stroiki świąteczne wykonane w pracowni architektury krajobrazu przez uczniów pod opieką pani Natalii Bielińskiej.

Życząc udanych, rodzinnych Świat Bożego Narodzenia i pomyślności w nowym 2019 roku, minister Jan Krzysztof Ardanowski zaapelował do nauczycieli i uczniów o aktywność i zaangażowanie w życie społeczności lokalnych i podziękował za kultywowanie pięknej tradycji wspólnego dekorowania drzewka świątecznego.

Lucyna Olszewska

Dodaj komentarz

Skip to content