AWANS SIATKARZY

13 grudnia w hali MOSiR w Kętrzynie odbył się finał mistrzostw rejonu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. W zawodach wzięło udział siedem szkół reprezentujących powiaty: kętrzyński, bartoszycki, węgorzewski i Lidzbark Warmiński.

W swoim pierwszym meczu Karolewo zmierzyło się z ZS Bartoszyce. Po porażce w pierwszym secie, kolejne dwa zostały zdecydowanie wygrane, co dało nam zwycięstwo 2:1. Kolejnym rywalem ZSCKR był ZSO Lidzbark Warmiński. Po bardzo dobrej grze „nasi chłopcy” nie pozostawili rywalowi żadnych złudzeń, wygrywając pewnie 2:0 w setach 25:20 i 25:20, tym samym awansując do półfinału turnieju. Tam czekała już drużyna ZSO Kętrzyn. Zdecydowane zwycięstwo 2:0 (25:25:18) zapewniło drużynie Karolewa awans do finału.

Tu kolejny raz spotkaliśmy się z ZSO Lidzbark Warmiński. Nasz zespół do meczu wyszedł bardzo zmobilizowany. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem 25:19. W drugim secie była kontynuowana dobra gra do wyniku 18:13. Od tego momentu Karolewo powoli, ale systematycznie zaczęło tracić swoją przewagę. Przy stanie 24:22 ZSCKR miał dwie piłki meczowe. Lidzbark Warmiński „cudem” wybronił dwa ataki, doprowadzając do stanu 24:24. Nasz zespół miał w tym secie jeszcze dwie piłki meczowe, ale ostatecznie został przełamany i doznał porażki 27:29.

Trzeci set był bardzo dziwny. Początkowo Lidzbark Warmiński prowadził 0:4, następnie Karolewo 8:6. W końcówce ponownie przegrywaliśmy 10:14 i wydawało się, że jest już po meczu. I w tym momencie Karolewo doprowadziło do wyniku 14:14. W końcówce zabrakło jednak szczęścia i ostatecznie przegraliśmy seta na przewagi, zajmując II miejsce w turnieju.

Ta lokata dała jednak naszemu zespołowi awans go kolejnej fazy rozgrywek.