ŚWIATOWY DZIEŃ CHLEBA 2018

16.10.2018 r. to Światowy Dzień Chleba. Po raz dziesiąty, jubileuszowy, w naszej szkole odbył się międzyklasowy konkurs propagujący wypiek chleba na zakwasie.

 W konkursie uczestniczyło dziesięć klas na dziewiętnaście.  Każda z klas przygotowała oddzielne stanowisko, na którym wyeksponowała pieczywo wraz z dodatkami. Były tam chleb na zakwasie z żurawiną, pestkami dyni, słonecznika, chleb bananowy, dodatki w postaci: dżemów, konfitur, miodów, marynat, past, pasztetów, wędlin, smalcu, soków owocowo-warzywnych. Z każdym rokiem konkurs  i liczba  uczestników biorących w nim udział jest coraz większa. Dobrze byłoby, żeby do tej szkolnej tradycji w przyszłym roku dołączyły wszystkie klasy z naszej szkoły.

Komisja konkursowa w składzie: pani Wanda Iwaszkiewicz, pan Grzegorz Kociński, pani Dorota Kuchcińska, pani Małgorzata Nowińska, pani Teresa Sztejter dokonywała oceny  organoleptycznej chleba i dodatków, prezentacji stanowiska, pomysłowości wykonawców.

I miejsce zajęła klasa IV PAT – wychowawca M. Jankielewicz

II miejsce zajęła klasa IV LTF – wychowawca M. Cogiel

III miejsce I LT – wychowawca M. Jurkiewicz

                 II LTH – wychowawca B. Jagieło

IV miejsce I PT – wychowawca A. Pędzich

V miejsce II PT – wychowawca M. Nowak

VI miejsce II AB kucharz – wychowawca W. Ławrywianiec

                 III LTH – wychowawca S. Stukanowa

VII miejsce III BTF – wychowawca L. Olszewska

                   II BBT – wychowawca M. Stokłosa

Zwycięskiej klasie maturalnej gratulujemy, pozostałym klasom dziękujemy za wsparcie w kontynuowaniu szkolnej tradycji i życzymy zaangażowania i pomysłowości w kolejnych konkursach szkolnych. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólnie spędzone chwile w złociste, jesienne przedpołudnie, a wychowawcom klas za motywowanie uczniów do podejmowania wyzwań mających wpływ na integrację społeczności szkolnej.

M. Jankielewicz

W. Ławrywianiec

Foto: Stella Stukanowa

Dodaj komentarz

Skip to content