NIE POZWÓL SOBĄ MANIPULOWAĆ DLA KORZYŚCI INNYCH!

   Młodzież z klas drugich Branżowej Szkoły I Stopnia oraz trzeciej klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej w zawodzie kucharz wraz z nauczycielami, uczestniczyli w spektaklu słowno – muzycznym pt. „Nałogi – droga donikąd” w wykonaniu zespołu „Jacek Dewódzki Band”.

   Spektakl odbył się 01 października w Kętrzyńskim Centrum Kultury, a organizatorem tego przedsięwzięcia było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie pod patronatem Starosty Miasta Kętrzyn. Głównym wykonawcą przedstawienia był wieloletni kompozytor, autor tekstów i wokalista zespołu Dżem Jacek Dewódzki. Pedagog z wykształcenia, nauczyciel Edukacji dla Bezpieczeństwa oraz działacz w placówkach opiekuńczo – wychowawczych oraz placówkach dla niepełnosprawnych.

   Spotkanie profilaktyczne skierowane było do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Program miał na celu zwrócenie uwagi młodych ludzi na wiele zagrożeń okresu dorastania, szczególnie na problem używek. Autor spektaklu poruszał temat przyczyn i konsekwencji podejmowanych działań, manipulacji sprzedawców środków odurzających, presji kolegów itp., próbując zmotywować młodzież do brania odpowiedzialności za własne zachowania i życie oraz reagowania na to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu. Wokalista swoim przekazem słowno – muzycznym uwrażliwiał ich na pojawiające się zagrożenia.

   Nietypowa forma spotkania, połączenie opowieści z autopsji i własnej obserwacji oraz muzyki, wytworzyła warunki do budowy wiarygodnej atmosfery, w której w bezpieczny sposób  poruszany był temat używek, uzależnień i problemów, jakie się z tym wiążą na różnych płaszczyznach życia młodych ludzi. Za pomocą tego spektaklu autorzy chcieli skłonić młodzież do podjęcia decyzji o życiu wolnym od używek i szanowaniu własnego życia, które jest darem.

 

                                                                       Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content