Architekci krajobrazu i rolnicy z Karolewa uporządkowali fragment terenu przy szpitalu.

         W ramach współpracy ze środowiskiem lokalnym oraz praktycznej nauki zawodu 13 września uczniowie klasy III technikum architektury krajobrazu oraz klasy IV technikum rolniczego uczestniczyli w akcji porządkowania terenu przy szpitalu powiatowym w Kętrzynie.

Nasza szkoła została zaproszona do współpracy przez panią Patrycję Stefańską – wiceprezes Stowarzyszenia Mniejszości Niemieckiej w Kętrzynie. Prace, w które zaangażowała się nasza młodzież, polegały na uporządkowaniu terenu wokół pomnika poświęconego pamięci Ludwiga Diehla oraz pielęgniarek – pracowników kętrzyńskiego szpitala.

            Prace rozpoczęły się od wykarczowania rozrośniętych jałowców – w tych pracach niezastąpieni okazali się nasi rolnicy oraz przygotowania terenu pod założenie trawnika.
W ciągu kilku godzin pracy otoczenie pomnika zmieniło się nie do poznania. Po usunięciu zbędnych elementów i założeniu trawnika przestrzeń wokół pomnika ozdobiły żurawki drżączkowe, będące idealnym akcentem kolorystycznym wyróżniającym się wśród otaczającej zieleni.

            Dziękujemy naszym uczniom za zaangażowanie, ciężką pracę i wysiłek włożony
w wykonanie powyższych zadań.

Opiekunami młodzieży w trakcie zajęć terenowych były nauczycielki przedmiotów zawodowych:         Natalia Bielińska i Karolina Janowicz.

Dodaj komentarz

Skip to content