Szkolny konkurs języka angielskiego

   W czwartek 14 czerwca 2018 roku w ZSCKR w Karolewie odbyła się kolejna edycja szkolnego konkursu języka angielskiego. Wzięło w nim udział 18 uczniów, reprezentantów klas pierwszych – 1 PT, 1 ABT i 1 BBT, klas drugich – 2 BT i 2 BTF oraz klas trzecich – 3 LTF.

   Uczestnicy konkursu zmierzyli się z sześcioma zadaniami, w których musieli wykazać się umiejętnością czytania ze zrozumieniem, znajomością zasad gramatycznych, zasobem słownictwa oraz umiejętnością tworzenia dłuższej wypowiedzi pisemnej – listu prywatnego.

   Uczestnicy konkursu mieli możliwość zdobycia 50 punktów. Najwyższą ilość – 49,5 pkt i tym samym najlepszy wynik w szkole uzyskał uczeń klasy 2 BTF Marcin Kaczmarczyk. Na drugim miejscu znalazł się uczeń klasy 1 PT Oskar Muszalski z wynikiem 48 pkt. Natomiast trzecie, równie zaszczytne miejsce, przypadło Adamowi Rybitwie, uczniowi klasy 2 BTF, który uzyskał 44,5 pkt.

   Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy Wam kolejnych, wspaniałych sukcesów! Zachęcamy Was do zgłębiania języka angielskiego, poznawania i szlifowania słownictwa, bo uniwersalność języka angielskiego i konieczność porozumiewania się nim w naszym dzisiejszym świecie jest niepodważalna.

   Konkurs języka angielskiego odbył się zgodnie z planem pracy zespołu przedmiotów humanistyczno-społecznych. Konkurs został zorganizowany przez nauczycielki języka angielskiego – panią Stellę Stukanową i panią Barbarę Jagieło.

Barbara Jagieło

Dodaj komentarz

Skip to content