II Powiatowe Targi Zdrowia

   Już po raz drugi Starostwo Powiatowe w Kętrzynie zorganizowało Targi Zdrowia. Odbyły się one 16 czerwca 2018r. w sali gimnastycznej Powiatowego Centrum Edukacyjnego w Kętrzynie.

   Podczas targów można było oddać krew, zmierzyć tkankę tłuszczową albo wziąć udział w krótkiej lekcji udzielania pierwszej pomocy. W trakcie imprezy można było też wykonać bezpłatne badania kardiologiczne, spirometryczne oraz w kierunku osteoporozy. Uzupełnieniem imprezy były stoiska ze zdrową żywnością, nasionami i ekologicznymi preparatami do uprawy roślin. Przeprowadzony też został konkurs kulinarny „Zdrowie na talerzu”, w którym brały udział Koła Gospodyń Wiejskich, Stowarzyszenia oraz Szkoły Ponadgimnazjalne.

   Podczas sobotnich targów zdrowia zaprezentowano również pokaz masażu, zajęcia zumby. Odbyły się także występy artystyczne i pokazy sportowe .

   Tak jak w ubiegłym roku młodzież z naszej szkoły wzięła czynny udział w imprezie. Uczennice z klasy I TŻiUG Natalia Plikus, Ewa Radomska, Sandra Reh, Marta Sadkowska i Kinga Szymańska przygotowały stoisko prezentujące naszą szkołę oraz potrawy na konkurs: chłodnik z pieczonymi ziemniakami, ciasto marchewkowe z sosem i napój pietruszkowo-miętowy. Za przygotowane potrawy Jury przyznało wyróżnienie.

Anna Skrzypa i Halina Szeląg

Dodaj komentarz

Skip to content