Oswoić nieznane – Warsztaty Terapii Zajęciowej

   Nieznane często budzi lęk i obawę. Przebywając rzadko, albo wcale w obecności osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz fizyczną często zachowujemy się nieodpowiednio lub nie zawsze wiemy jak się zachować. Dlatego, aby poznać NIEZNANE postanowiliśmy z klasą I b TMR wybrać się na Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kętrzynie. 

   Po przywitaniu oprowadzono nas po budynku i przedstawiono pracownie oraz zasady uczestnictwa w WTZ. Następnie podjęliśmy współpracę z uczestnikami w poszczególnych pracowniach: krawieckiej, ślusarskiej, plastycznej oraz dziewiarskiej. Poznawaliśmy jak trudną pracę wykonują uczestnicy WTZ, biorąc pod uwagę ich ograniczone możliwości fizyczne, często są to dla nich prawdziwe wyzwania.

   Wykonaliśmy piękne anioły, dekoracje metodą trójwymiarową sospeso oraz wycinaliśmy artystyczne witraże, co dało nam prawdziwą radość i satysfakcję. Wróciliśmy z refleksją, że mimo ograniczeń w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu można się spełniać i wkładać wiele serca w wykonywane zajęcie.

Nina Sawicka

 

Dodaj komentarz

Skip to content