Wizyta MRiRW w Karolewie

   Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie jest jedną z największych spośród 52 szkół, dla których organem prowadzącym jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi. 6 maja mieliśmy niecodzienny zaszczyt goszczenia w progach naszej szkoły Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi pana Krzysztofa Jurgiela.

Nasz Gość został podjęty w gabinecie Dyrektora Zespołu pana Jana Mickiewicza, po czym nastąpiło złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pamięci pod Pomnikiem Łączności Pokoleń – miejscem wyrażającym symboliczną jedność tych, którzy poświęcili swoje zawodowe życie dla rozwoju naszej szkoły z pokoleniem współczesnym, które aktualnie stanowi o jej obliczu. Swoją obecnością rangę spotkania podkreślili między innymi Poseł na Sejm RP pan Jerzy Gosiewski, Wojewoda Warmińsko-Mazurski pan Artur Chojecki oraz dyrektorzy i prezesi instytucji działających w obszarze rolnictwa.

   Pan Minister Krzysztof Jurgiel został powitany występem zaprezentowanym przez Zespół Pieśni i Tańca „Karolewo”, który prowadzi pani Katarzyna Rejent. Przedstawiciele lokalnych władz oraz okoliczni mieszkańcy mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu otwartym dotyczącym aktualnej polityki rolnej oraz uzyskania informacji o planowanych przedsięwzięciach Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi służących rozwojowi sektora rolniczego w Polsce.

Lucyna Olszewska

Foto: Stella Stukanowa, Zbigniew Bodnar, Rafał Rypina

1 komentarz do “Wizyta MRiRW w Karolewie”

Dodaj komentarz

Skip to content