Sukces ucznia z Karolewa

26.02.2018 w siedzibie Warmińsko – Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie odbył się kolejny, coroczny finał wojewódzki Olimpiady Młodych Producentów Rolnych.

Naszą szkołę reprezentował Przemysław Pikała, uczeń klasy III Technikum Rolniczego.

W finale brali udział uczniowie ze wszystkich szkół rolniczych z naszego województwa oraz rolnicy indywidualni. Rywalizacja finałowa składała się z trzech części. Pierwszym etapem był test teoretyczny, który rozwiązywali wszyscy uczestnicy. Kolejny etap, to odpowiedzi na trzy losowo wybrane pytania dotyczące zagadnień związanych z prowadzeniem produkcji rolnej. W tej fazie rywalizacji uczestniczyło już tylko 7 olimpijczyków, którzy otrzymali największą ilość punktów z testu. Ostatni etap, to część praktyczna, w której uczestnicy musieli wykazać się znajomością zasad bhp w gospodarstwie rolnym, a także umiejętnością rozpoznawania nasion roślin uprawnych oraz urządzeń technicznych stosowanych w rolnictwie.

Przemek w ogólnym podsumowaniu Olimpiady znalazł się w pierwszej piątce uczestników i w dniach 15 i 16 marca będzie reprezentował nas i nasze województwo w Kielcach w finale krajowym Olimpiady.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Sławomir Jarosik

Dodaj komentarz

Skip to content