CODZIENNIE STOIMY PRZED WYBOREM

Styczeń jest początek nowego roku kalendarzowego, do którego wchodzimy z nowymi oczekiwaniami i nadzieją na lepsze życie. To czas nowych postanowień, przyrzeczeń sobie i swoim bliskim. To również okres karnawału, wielu zabaw i radości, nierzadko zakrapianych alkoholem.

Chociaż wszystko jest dla ludzi, warto zachować umiar i rozsądek w imię szacunku i godności do samego siebie. Nad tą kwestią i wieloma podobnymi związanymi z tematem alkoholu pracowała młodzież z klas drugich na warsztatach edukacyjno – profilaktycznych pod tytułem „Dziękuję, nie piję!” realizowanych w szkole od 11 grudnia do 08 stycznia 2018 r.

Uczniowie uświadamiali sobie, jak ważną rolę w ich życiu odgrywają marzenia i cele oraz jak ważni są ludzie, którymi się otaczają, jednak najważniejsze jest to, co sami chcą osiągnąć i jak bardzo są w tym zdeterminowani. Przeszkody napotykane w życiu można pokonać, ominąć bądź zmienić taktykę działania pod warunkiem, że wierzymy w siebie i w to, że wszystko przemija. Kończy się noc, budzi się dzień, a wraz z nim nowe siły i nadzieje.

Codziennie stoimy przed wyborem, ważne jest to, aby wybrać dobrze.

Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content