XXI Festiwal Jasełek

W dniach 12-13 stycznia 2018 r. odbył się XXI Festiwal Jasełek im. Ks. Prałata Mieczysława Żuchnika, organizowany przez Parafialny Odział Akcji Katolickiej przy parafii św. Jerzego w Kętrzynie.

Głównym celem przeglądu jest ubogacenie przeżywania Świąt Bożego Narodzenia w radosnej atmosferze, a także utrzymanie tradycji wspólnego kolędowania. Festiwal służy również wymianie doświadczeń między wykonawcami oraz przekazywaniu dzieciom i młodzieży wartości religijnych.

Wielkie słowa uznania za odwagę i przezwyciężenie tremy należą się występującym – dla niektórych to pierwszy występ, ale wszyscy starali się jak najlepiej odegrać swoje role, aby zdobyć uznanie jury. Komisja brała pod uwagę ciekawy sposób przedstawienia tematu, atrakcyjność, pomysłowość, opracowanie choreograficzne i muzyczne, dobór kostiumów i rekwizytów. Wszyscy za swoją pracę zostali nagrodzeni brawami, a także otrzymali nagrody rzeczowe. Sami odtwórcy ról byli z siebie dumni, słysząc wiele pochwał pod swoim adresem. Karolewska młodzież bardzo dobrze prezentowała się w jasełkach przygotowanych pod czujnym okiem pani Eleonory Bronakowskiej. Zajęliśmy I miejsce w kategorii młodzieżowej.  

W przedstawieniu udział wzięli:

* narratorzy – Krzysztof Kiryła, Joanna Bernacka

* Maryja – Karolina Wierzbicka

* Józef – Nicolas Behrendt

* królowie – Wojciech, Sztamborski Hubert Wrona, Kacper Birbach

* pastuszkowie – Szymon Prusaczyk, Konrad Kłos, Mikołaj Piórecki, Krzysztof Kostyk, Maciej Mełech

* Herod – Radosław Chudyński

* sługa Heroda – Damian Kulbacki

* śmierć – Karolina Czeczko

Dziękuję członkom zespołu za zaangażowanie, kreatywność, życzliwość i poczucie humoru.

Eleonora Bronakowska

Dodaj komentarz

Skip to content