OZODOBY ŚWIĄTECZNE AUTORSTWA NASZYCH ARCHITEKTÓW KRAJOBRAZU

Uczniowie technikum architektury krajobrazu ponownie mieli okazję doskonalić swoje umiejętności układania kompozycji roślinnych – tym razem bożonarodzeniowych.


Pierwszym etapem przygotowań do tworzenia kompozycji świątecznych był zakup materiałów dekoracyjnych. Uczniowie klasy pierwszej udali się do hurtowni florystycznej, gdzie mieli okazję zapoznać się z asortymentem kwiatów żywych i sztucznych oraz dodatków wykorzystywanych w profesjonalnych kwiaciarniach. Następnie, po zaprojektowaniu swoich kompozycji, uczniowie przystąpili do wykonywania autorskich, małych dzieł sztuki. Wśród ozdób znalazły się, oprócz tradycyjnych stroików, również: bombki decoupage, gipsowe i drewniane anioły, styropianowe bałwanki oraz wiele innych. Każda z prac została wyceniona i opisana przez autora.
Dekoracje ozdobiły gabinety pracowników szkoły oraz kadry kierowniczej, a zwieńczeniem ciężkiej i owocnej pracy. naszych uczniów było wystawienie dekoracji na Jarmarku Świątecznym organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Kętrzynie oraz na Karolewskim Jarmarku Świątecznym zorganizowanym w naszej szkole. Ozdoby cieszyły się sporym zainteresowaniem, a nasi uczniowie zarobili pieniądze, które z pewnością przydadzą się w przyszłości na realizację kolejnych przedsięwzięć, bowiem już za rogiem czekają Walentynki i Wielkanoc.
Za pomoc w sprawnym zorganizowaniu pracy uczniów dziękujemy: pani Natalii Bielińskiej – nauczycielce przedmiotów zawodowych, pani Genowefie Jasionek – kierownikowi internatu, pani Jolancie Sznurkowskiej – wychowawcy internatu oraz panu Pawłowi Łojko – stolarzowi, który zawsze wspiera uczniów architektury w ich projektach.
Dziękujemy także wszystkim, który zakupili ozdoby autorstwa naszych architektów – dzięki nim młodzież zdobyła cenne umiejętności: wykonywania dekoracji oraz kosztorysowania swojej pracy, a przede wszystkim satysfakcję z własnoręcznie zarobionych pieniędzy.

Natalia Bielińska

Dodaj komentarz

Skip to content