Mikołajki w Karolewie !!!

Do klas wzorowo zachowujących się nauczycieli i uczniów oraz do drzwi najgrzeczniejszych pracowników szkoły zapukał 6 grudnia – w dniu swoich imienin – św. Mikołaj. W zasadzie było ich dwóch: św. Mikołaj biskup (Rafał Popowski) i św. Mikołaj (Jakub Jaross).

Przybyli w towarzystwie uroczej Śnieżynki (Klaudia Czeczeniuk) i nadwornego fotografa w Laponii (Angelika Duda). Wizyta tak znamienitych gości nie obyła się bez słodkich prezentów dla tych, którzy nie zawiedli św. Mikołaja w 2017 r. i rózg dla tych, którzy nadwyrężyli jego zaufanie.

Dzień św. Mikołaja jest okazją do kształtowania postawy altruistycznej. Naśladując jego hojność i dobroć pragniemy sprawiać innym radosne niespodzianki. Samorząd Uczniowski, asystując wizycie, przygotował „Mikołajkowy kiermasz ciast”, z którego dochód, w kwocie 244 zł, zostanie przeznaczony na prezenty dla dzieci z Domu Dziecka w Kętrzynie. W spełnianiu marzeń wypisanych w listach do św. Mikołaja pomagali: Magdalena Wons, Radosław Chudyński, Karolina Czeczko, Karolina Bobkowska, Weronika Baran. Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pani Małgorzata Jankielewicz zadbała o sprawną organizację tego pełnego wrażeń dnia.

P.S. Św. Mikołaju, pamiętaj o nas za rok!

Lucyna Olszewska

 

 

 

Dodaj komentarz

Skip to content