ANDRZEJKOWE TRADYCJE

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Tradycyjnie w Andrzejki praktykowane są różnego rodzaju wróżby, najczęściej dotyczące tematyki związków damsko-męskich, np. „Której but na progu stanie – pierwsza panna na wydanie”.

Niegdyś przykładano do wróżb andrzejkowych dużą wagę i wykonywano je w odosobnieniu, współcześnie mają one jedynie charakter zabawy.

W ZSCKR w Karolewie młodzież z Samorządu Uczniowskiego wraz z opiekunem panią Małgorzatą Jankielewicz przygotowała własnoręcznie wykonane „ciastka z wróżbą”. Wypiekami słodkich upominków zajęli się uczniowie z klasy III TŻiUG: Tomasz Barcikowski i Rafał Popowski, z klasy III LTF: Magdalena Wons, Klaudia Czeczeniuk, z klasy I TŻiUG Alicja Pilska, Ewa Bartoszewska, Aleksandra Karaś, Marzena Domnik. Każdy mógł nabyć ciastko z wróżbą o swojej przyszłości…

Słodkie rogaliki wśród społeczności szkolnej sprzedawali: Tomasz Barcikowski i Rafał Popowski z klasy III TŻiUG oraz Magdalena Wons i Klaudia Czeczeniuk z klasy III LTF.

Niech spełniają się andrzejkowe wróżby …

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Skip to content