Sukcesy uczniów Technikum Architektury Krajobrazu

Każdy ma jakiś talent, a jeżeli jest on wspierany pracą, to sukces jest tylko kwestią czasu. Przekonali się o tym uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu biorąc udział w konkursie „Kwiatki nie z tej rabatki – edycja jesienna” oraz w XVIII Regionalnej Wystawie Rękodzieła Artystycznego „Po Warmińsko-Mazurskiej Ziemi”. Szczegółowo informowały o tym artykuły zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.

12 października w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac zgłoszonych do wystawy rękodzieła artystycznego, na której uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu prezentowali swoje projekty:

Klasa VI HTL – „Mazurskie wesele”

Klasa II LTH – „Skarbnica”

Klasa I LTH – „Mazurskie Cztery Pory Roku”

Miło jest nam poinformować, że praca klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu w kategorii: dzieci i młodzież zdobyła I miejsce za „Mazurskie wesele”. Prace uczniów zostały wykonane pod opieką pani Natalii Bielińskiej – nauczycielki przedmiotów zawodowych.

Kolejny konkurs, w ramach projektu „Polin, czyli jaki był kętrzyński Żyd?”, realizowanego przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. rozstrzygnięto 19 października. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali swoje prace szerszemu gronu – tym razem na wystawie bukietów jesiennych w ramach konkursu „Kwiatki nie z tej rabatki”. Tak jak w poprzedniej edycji i tym razem kompozycje naszych uczniów zostały docenione, a jury wyraziło słowa uznania, doceniając talent naszych uczniów.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

W kategorii bukiet, palma, kompozycja lub inspiracja z żywych kwiatów:

II wyróżnienie: Klasa IV Technikum Architektury Krajobrazu za pracę „Zachód słońca nad Karolewem”

Opiekunem prac była pani Natalia Bielińska.

W kategorii bukiet związany z tradycyjnym, żydowskim świętem Sukkot:

I miejsce: I Klasa Technikum Architektury Krajobrazu

I wyróżnienie: II Klasa Technikum Architektury Krajobrazu

II wyróżnienie: IV Klasa Technikum Architektury Krajobrazu

Opiekunem prac były pani Joanna Cieleszyńska – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie oraz pani Natalia Bielińska – nauczycielka przedmiotów zawodowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu, bo jest to doskonała forma na wykazanie się kreatywnością i posiadanymi umiejętnościami.

Natalia Bielińska

Dodaj komentarz

Skip to content