Każdy ma jakiś talent, a jeżeli jest on wspierany pracą, to sukces jest tylko kwestią czasu. Przekonali się o tym uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu biorąc udział w konkursie „Kwiatki nie z tej rabatki – edycja jesienna” oraz w XVIII Regionalnej Wystawie Rękodzieła Artystycznego „Po Warmińsko-Mazurskiej Ziemi”. Szczegółowo informowały o tym artykuły zamieszczone na szkolnej stronie internetowej.
12 października w Kętrzyńskim Centrum Kultury odbyło się otwarcie wystawy prac zgłoszonych do wystawy rękodzieła artystycznego, na której uczniowie Technikum Architektury Krajobrazu prezentowali swoje projekty:
Klasa VI HTL – „Mazurskie wesele”
Klasa II LTH – „Skarbnica”
Klasa I LTH – „Mazurskie Cztery Pory Roku”
Miło jest nam poinformować, że praca klasy IV Technikum Architektury Krajobrazu w kategorii: dzieci i młodzież zdobyła I miejsce za „Mazurskie wesele”. Prace uczniów zostały wykonane pod opieką pani Natalii Bielińskiej – nauczycielki przedmiotów zawodowych.
Kolejny konkurs, w ramach projektu „Polin, czyli jaki był kętrzyński Żyd?”, realizowanego przez Powiatowy Dom Kultury „Czerwony Tulipan” w Kętrzynie. rozstrzygnięto 19 października. Nasi uczniowie po raz kolejny pokazali swoje prace szerszemu gronu – tym razem na wystawie bukietów jesiennych w ramach konkursu „Kwiatki nie z tej rabatki”. Tak jak w poprzedniej edycji i tym razem kompozycje naszych uczniów zostały docenione, a jury wyraziło słowa uznania, doceniając talent naszych uczniów.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
W kategorii bukiet, palma, kompozycja lub inspiracja z żywych kwiatów:
II wyróżnienie: Klasa IV Technikum Architektury Krajobrazu za pracę „Zachód słońca nad Karolewem”
Opiekunem prac była pani Natalia Bielińska.
W kategorii bukiet związany z tradycyjnym, żydowskim świętem Sukkot:
I miejsce: I Klasa Technikum Architektury Krajobrazu
I wyróżnienie: II Klasa Technikum Architektury Krajobrazu
II wyróżnienie: IV Klasa Technikum Architektury Krajobrazu
Opiekunem prac były pani Joanna Cieleszyńska – nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie oraz pani Natalia Bielińska – nauczycielka przedmiotów zawodowych. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy uczniów do udziału w kolejnych edycjach konkursu, bo jest to doskonała forma na wykazanie się kreatywnością i posiadanymi umiejętnościami.
Natalia Bielińska