Daj włos!

Każdy gest, nawet najdrobniejszy… 
zmienia świat, czyjś świat.

Co można zrobić z obciętymi włosami? Wyrzucić, spalić lub… perukę dla osób chorych na nowotwór. W wyniku chemioterapii chorzy onkologicznie tracą włosy, co dla wielu dzieci i kobiet jest dodatkowo trudną sytuacją.

Obecnie w Polsce peruki z naturalnych włosów są tylko częściowo refundowane przez NFZ, a dopłata do nich jest wyjątkowo wysoka. Dlatego powstały fundacje zajmujące się pomocą w przekazywaniu włosów na bezpłatne, profesjonalnie wykonane peruki, które trafiają do potrzebujących. Fundacje publikują na swoich stronach adresy salonów fryzjerskich, które pomagają ściąć włosy według określonych zasad.

W naszej szkole jest wiele długowłosych dziewcząt, a jedna z nich – Wiktoria Konopka z klasy II Technikum Weterynarii postanowiła oddać swoje włosy na ten szczytny cel. Była to jej autonomiczna decyzja, a jednocześnie wyzwanie dla długowłosych koleżanek. „Oddaj włos! – mówi Wiktoria – to nie boli i nic nie kosztuje, a tym gestem pomagasz chorym na raka”. Wiktorio, mam nadzieję, że Twój przykład znajdzie wielu naśladowców. Kto podejmie wyzwanie?

Szczegóły związane z obcięciem i przekazaniem włosów znajdziecie na stronie fundacji Daj Włos! Fundacja Rak’n’Roll Wygraj Życie! http://www.raknroll.pl/co-robimy/programy/daj-wlos/ lub Oddaj włosy dla dzieci walczących z rakiem | WP parentinghttps://parenting.pl/oddaj-wlosy-dla-dzieci-walczacych-z-rakiem.

Wszystkie osoby, które podejmą wyzwanie i chcą tym samym zmotywować inne osoby, zapraszam do szkolnej biblioteki w celu udokumentowania tego faktu. Warto pamiętać, że prawdziwe piękno rodzi się w sercu, a ożywa w uczynkach…

Gotowa do podjęcia wyzwania, hodująca włosy – Janina Fąderska.

Dodaj komentarz

Skip to content