Aktywność wolontariacka naszych uczniów.

Wolontariuszem jest ten, kto dobrowolnie i świadomie oraz bez wynagrodzenia angażuje się w pracę na rzecz osób, organizacji pozarządowych, a także rozmaitych instytucji działających w różnych obszarach społecznych. W naszej szkole jest wiele osób chętnie podejmujących pracę wolontariacką.

29 i 30 września, pod patronatem Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, w sklepach spożywczych na terenie Kętrzyna przeprowadzono zbiórkę żywności dla rodzin potrzebujących. W akcji charytatywnej wzięła udział również nasza młodzież. Osiemnastu wolontariuszy, uczniów z klas pierwszych, drugich i czwartych brało czynny udział w zbiórce artykułów spożywczych w sklepach takich, jak: Tesco, Intermarche, Biedronka, Lidl oraz Magra. Za ich altruistyczną postawę, pani pedagog Małgorzata Sokołowska przesyła podziękowania w imieniu organizatorów.

Małgorzata Sokołowska

Dodaj komentarz

Skip to content