Centralna Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018 Szkół Rolniczych prowadzonych przez MRiRW

11 września delegacja ZSCKR w Karolewie w składzie: Jan Mickiewicz – Dyrektor Zespołu, Lucyna Olszewska  – Wicedyrektor Zespołu oraz Genowefa Jasionek – Kierownik Internatu wraz z pocztem sztandarowym: Kingą Pielach, Karoliną Czeczko  i Kamilem Pawłowskim wzięła udział w Centralnej Inauguracji Roku Szkolnego 2017/2018 Szkół Rolniczych prowadzonych przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Uroczystość miała miejsce w ZSCKR im. Stanisława Staszica w Sejnach. Msza Święta w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Sejnach w obecności zaproszonych gości i pocztów sztandarowych, a następnie część oficjalna i artystyczna podkreśliły rangę tego wydarzenia. W inauguracji uczestniczyli: Krzysztof Jurgiel – Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Rafał Romanowski – Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Robert Jakubik – zastępca Dyrektora Departamentu Spraw Społecznych i Oświaty Rolniczej, przedstawiciele władz lokalnych orazdyrektorzy resortowych szkół rolniczych z różnych części Polski, których organem prowadzącym jest MRiRW. Aktualnie jest 47 takich szkół, ale w roku 2018 kilka kolejnych dołączy do naszej rodziny.

Dziękujemy Dyrekcji i Nauczycielom ZSCKR im. Stanisława Staszica w Sejnach za gościnne przyjęcie i cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tak  pięknie przygotowanej uroczystości.

Panu Andrzejowi Sienkiewiczowi dziękujemy za wzorowe przygotowanie pocztu sztandarowego, a panu Adamowi Kosiorkowi jesteśmy wdzięczni za bezpieczną podróż.

Tak więc, drodzy Nauczyciele i Uczniowie, po uroczystościach oficjalnych przechodzimy do codziennych obowiązków szkolnych i sprawmy, aby rok szkolny 2017/2018 wzbogacił naszą wiedzę i umiejętności i sprzyjał rozwojowi naszej szkoły, bo jak powiedziała laureatka Nagrody Nobla Wisława Szymborska „Każdy przecież początek to tylko ciąg dalszy, a księga zdarzeń zawsze otwarta w połowie…”

Lucyna Olszewska

 

Dodaj komentarz

Skip to content