Zespół Pieśni i Tańca Ludowego na rejsie żeglarskim !!!

W  ramach promowania aktywnego stylu życia młodzież z Zespołu Pieśni i Tańca Ludowego działającego przy ZS CKR w Karolewie w dniach 19 – 20.05.2017 r., pod okiem pana Kazimierza Pateckiego i pana Dariusza Domańskiego, nabywała umiejętności żeglarskie.

Pierwszy dzień naszej przygody rozpoczął się  od zapoznania młodzieży z  zasadami korzystania i poruszania się po jachcie i po  wodzie. Następnie z  bazy firmy „Wind – Czarter ” mieszczącej się w Wilkasach, Szlakiem Łabędzim przez Wyspę Kormoranów,  Kąt Rajcocha pełni wrażeń zacumowaliśmy w Sztynorcie, w którym nie obeszło się bez tańców i śpiewu. Po nocy spędzonej na yachcie, ruszyliśmy jeziorem  Kisajno do Giżycka. Na zakończenie żeglowania na młodzież czekały prace bosmańskie, z których wywiązali się wyśmienicie.  Zachwyceni, pełni nowych wrażeń wróciliśmy do internatu. Po wspólnej kolacji, maszerując, udaliśmy się do zamku w Kętrzynie. W tym dniu odbywała się Noc Muzeum w Kętrzynie. Młodzież miała okazję zapoznać się z historią miasta, herbami miasta oraz z eksponatami ludowymi. Był to bardzo udany weekend. Młodzież nie tylko się bawiła, ale także się uczyła.

Dziękujemy Panu Dyrektorowi Janowi Mickiewiczowi za umożliwienie młodzieży  wyjazdu na rejs żeglarski,  a firmie „Wind – Charter ” Pana Tomasza Kazukiewicza  za udostępnienie sprzętu żeglarskiego.

Katarzyna Rejent

Dodaj komentarz

Skip to content