Mistrzostwa Polski Juniorów oraz II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym

W dniach 7-9 kwietnia br., w Powiatowym Centrum Sportowym w Staszowie odbyły się dwie imprezy sportowe o randze krajowej: Mistrzostwa Polski Juniorów oraz II Puchar Polski Kadetów w zapasach w stylu wolnym. Celem zawodów było wyłonienie najlepszych zawodników w Polsce w kategorii wiekowej Juniorów, co daje przepustkę powołania do Kadry Narodowej Juniorów oraz najlepszych zawodników Pucharu Polski, który był jednocześnie eliminacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży punktowanej w Krajowym Rankingu Współzawodnictwa Sportu Młodzieżowego.

W sumie w obydwu kategoriach startowało 303 zawodników z ponad 60 klubów z całej Polski, którzy ogólnie stoczyli 516 walk.

Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 3 zawodników. W juniorach Adam Gnatkowski w kat wagowej do 74 kg, natomiast w kadetach Kasjan Czubaszek w kat do 69kg i Karol Majorowski w kat do 76kg.

Adam po stoczeniu czterech walk ostatecznie zajął XII miejsce. Patrząc na to, że była to najliczniejsza i myślę że najsilniejsza kategoria, jego wynik można uznać za dobry. Kasjan w swojej kategorii również zajął XII miejsce, natomiast Karol VIII. Jeśli chodzi o kadetów, Kasjana i Karola cel został osiągnięty. Obydwaj zakwalifikowali się do finałów OOM.

W tym samym czasie w Gniewie odbył się II Puchar Polski Kadetek w zapasach kobiet Startowała tam Ula Kamińska, której niestety nie udało się zakwalifikować do Olimpiady, po tym jak „zmieniła” kategorię wagową na wyższą.

Podsumowując tegoroczny start w Pucharach Polski, które były kwalifikacjami do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży możemy być zadowoleni. Mamy trzy kwalifikacje, Kasjan w kat do 69kg, Karol w kat do 76kg oraz Sebastian Niemiec w kat do 85kg. Szkoda tylko że w tym roku sztuka ta nie udała się Uli, ponieważ była to jej ostatnia okazja na udział w tych prestiżowych zawodach.

Krzysztof Kania

 

Dodaj komentarz

Skip to content