MISTRZ ORTOGRAFII 2017!

Niezaprzeczalnie wiosna tego roku spóźniała się. Nie wysłała zawiadomienia o niechybnej odwilży, lekkim drżeniu kruchych przebiśniegów, zharmonizowanym z odgłosem rozkapryszonych wróbli. Wszyscy z niegasnącym utęsknieniem oczekiwali na cieplejsze podmuchy powietrza, snując się z niemocą w grubych kożuchach. Omijali kałuże i niezdarnie człapali w przemoczonych półbutach. To fragment dyktanda, z którym musieli się zmierzyć uczestnicy 10. edycji Szkolnego Konkursu Ortograficznego pod hasłem: „Zostań mistrzem ortografii” tradycyjnie odbywającego się co roku w naszej szkole.

27 lutego 2017 roku do rywalizacji stanęło szesnastu uczniów klas pierwszych technikum i zasadniczej szkoły zawodowej zgłoszonych przez polonistów. Musieli się wykazać znajomością zasad pisowni i uzupełnić tekst z czyhającymi na nich rozmaitymi pułapkami ortograficznymi.

Komisja oceniająca w składzie: Katarzyna Dziębowska, Lucyna Olszewska i Marzena Cogiel po sprawdzeniu prac ustaliła wyniki. Zwycięzcą tej edycji, po raz pierwszy w historii konkursu, został chłopak, uczeń klasy I TŻiUG Jakub Czubaszek, który będzie reprezentował naszą szkołę na konkursie powiatowym. II i III miejsce zajęły uczennice IB ZSZ: Elżbieta Bojakowska i Aleksandra Gehfeld.

Laureatom gratulujemy i zachęcamy do doskonalenia umiejętności posługiwania się językiem ojczystym.

Organizatorzy

Dodaj komentarz

Skip to content