Otwarte Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym

W sobotę 3 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w zapasach w stylu wolnym.

W zawodach wystartowało ponad 60 zawodników z10 klubów: MLKS SOKÓŁ Lubawa. KS BUDOWLANI Olsztyn, LUKS Marcinkowo. LUKS OŁÓW Ryn, LUKS WARMIA Lidzbark Warmiński, UKS OLIMP Kętrzyn, UKS TECHNIK Łomża, LUKS ISKRA Drogosze, LUKS ORLIK Nawiady oraz gospodarze GLKS ORZEŁ Karolewo. Organizatorami zawodów byli: Warmińsko-Mazurskie Zrzeszenie LZS, ZS CKR w Karolewie oraz GLKS ORZEŁ Karolewo. Głównym koordynatorem był wieloletni działacz sportowy oraz trener zapasów Pan Edward Szypulski. Naszą szkołę reprezentowało trzech zawodników ORŁA – Karol Pompetzki kat 120kg, Maciej Sienkiewicz kat. 100kg oraz Adam Gnatkowski kat 76kg. Jak zawsze bezkonkurencyjny w swojej kategorii okazał się Maciek, który wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, przez położenie przeciwników na łopatki. Również dobrze spisali się pozostali zawodnicy. Adam, zajął drugie miejsce natomiast Karol trzecie. Był to ostatni turniej w tym roku. Drużyna ORŁA w sumie zdobyła 15 medali – 5 złotych, 4 srebrne i 6 brązowych. Drużynowo zajęliśmy I miejsce, drugie WARMIA Lidzbark Warmiński a trzecie BUDOWLANI Olsztyn. Puchary ufundowali:Ryszard Niedzółka – Starosta Powiatu Kętrzyńskiego, Paweł Bobrowski – Wójt Gminy Kętrzyn oraz Dyrektor ZS CKR w Karolewie Jan Mickiewicz.