Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym

W Kraśniku w dniach 25-27.11.2016 roku odbył się Międzynarodowy Puchar Polski Kadetów i Juniorów w zapasach w stylu wolnym, który zarazem był jubileuszowym XXV Międzynarodowym Turniejem o Puchar Ziemi Kraśnickiej.

W zawodach wzięło udział niespełna 240 zawodników z Polski, Rosji, Białorusi, Litwy – 3 drużyny, Niemiec – 2 drużyny, Słowacji oraz Kanady. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało 5 zawodników, Kasjan Czubaszek, Karol Majorowski, Sebastian Niemiec oraz dwaj uczniowie naszej szkoły Adam Gnatkowski oraz Maciej Sienkiewicz. Bardzo dobrze spisał się Maciek kat 96 kg junior, który stoczył 4 walki w tym trzy z zawodnikami z zagranicy( jako jedyny walczył z wszystkimi którzy byli w tej kategorii). Pierwszą przegrał z brązowym medalistą Mistrzostw Świata z Niemiec, kolejne dwie wygrał z Mistrzem Słowenii i zawodnikiem ze Staszowa – obie walki przez przewagę techniczną 10-0 i w walce o brązowy medal przegrał z zawodnikiem z Białorusi. Maciek w pierwszym etapie walki prowadził 4-1 jednak naciągnięcie barku uniemożliwiło mu prezentowania wysokiego poziomu. Adam kat 74kg po dwóch walkach z zawodnikami z Lublina i z Kanady uplasował się na XVI miejscu. W drugiej walce Adam nieznacznie przegrał na punkty. Zabrakło doświadczenia i obycia się na macie w tak poważnych zawodach. Jednak udział w tak prestiżowej imprezie na pewno zaowocuje w dalszej karierze zapaśniczej naszych zawodników.

Rewelacyjnie spisał się Sebastian, który w kat 85kg kadet zajął I miejsce. Sebastian w drodze do finału pokonał zawodnika z Kanady, Grunwaldu Poznań, a w finale szybko uporał się z zawodnikiem z Dzierżoniowa. Kolejny kadet Kasjan kat 69 kg w pierwszej walce pokonał Łotysza, w drugiej pokonał zawodnika ze Staszowa. Niestety w dwie kolejne przegrał i ostatecznie uplasował się na VII miejscu. Karol kat 76 kg kadet po stoczeniu dwóch walk z Niemcem i zawodnikiem z Krasnegostawu zawody zakończył na XIV miejscu.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie co świadczy ilość uczestników oraz ekip zagranicznych.

Wielkie podziękowania Państwu Monice i Zbigniewowi Sygnowskim właścicielom firmy VIP SERWIS za wsparcie finansowe, które umożliwiło udział zawodników naszego klubu w tych zawodach. Nadmieniam, że Zbyszek jest byłym zawodnikiem ORŁA Karolewo i ciągle współpracuje z naszym klubem.

Dodaj komentarz

Skip to content