TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ

W dniach  28.10-02.11.2016 w hali sportowej ,,Olimpia’’  odbył się turniej piłki siatkowej o mistrzostwo powiatu kętrzyńskiego szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach brało udział pięć szkół:

 ZSO im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie

ZS im. M.C Skłodowskiej w Kętrzynie

PCE w Kętrzynie

ZS im. M. Rataja w Reszlu

ZSCKR im. F. Kamińskiego w Karolewie

Turniej odbywał się systemem ,,każdy z każdym’’.  Każda z drużyn musiała rozegrać cztery mecze. W związku z tym zawody zostały rozegrane w ciągu dwóch dni.

Pierwszego dnia nasza drużyna rozegrała dwa spotkania, pewnie pokonując po 2:0 ZS z Reszla i PCE w Kętrzynie. Losowanie ułożyło gry tak, że najważniejsze dwa mecze graliśmy w środę. Pierwsze spotkanie Karolewo rozegrało z ,,nowym ogólniakiem’’ z Kętrzyna. Pierwszy set po zaciętej walce wygraliśmy 25:21. Drugi set zdominowaliśmy całkowicie wygrywając po 21:10.

Kolejny mecz rozgrywaliśmy z ZSC im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie. Zwycięstwo gwarantowało nam zajęcie I miejsca w mistrzostwach powiatu. Po nerwowych końcówkach setów wygraliśmy 2:0 odnosząc wygraną w całym turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

  1. ZSCKR im. F. Kamińskiego w Karolewie
  2. ZSO im. W. Kętrzyńskiego w Kętrzynie
  3. ZS im. M.C Skłodowskiej w Kętrzynie
  4. PCE w Kętrzynie
  5. ZS im. M. Rataja w Reszlu

Dwa pierwsze zespoły awansowały do finału rejonowego o Mistrzostwo Województwa Szkolnego Związku Sportowego szkół ponadgimnazjalnych w piłce siatkowej.

Nasza drużyna wystąpiła w składzie:

Michał Kołodziejczyk, Damian Maruszczak, Bartłomiej Rutkowski, Bartłomiej Zapałowski, Jakub Łojko, Szymon Sawicki, Michał Perżyło, Bogusław Zubowicz, Michał Tcyran, Krystian Kręciewski, Kacper Kręciewski, Tomasz Bartoszewski, Gabriel Czubaszek, Piotr Bijata, Maciej Kogut. Opiekunem zespołu jest Andrzej Rzeczycki

Dodaj komentarz

Skip to content