Międzynarodowe Targi Warsaw Gastro Show

W czwartek 27 października 2016 r. grupa młodzieży z pionu żywieniowego wraz z opiekunkami uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Warsaw Gastro Show. Impreza miała miejsce w Centrum Targowo-Kongresowym PTAK WARSAW EXPO w Nadarzynie koło Warszawy.

W trakcie targów odbyło się wiele pasjonujących pokazów, wykładów i prelekcji, które prowadzili specjaliści z zakresu techniki i technologii gastronomicznej, np. Akademia Kelnerska Grzegorza Górnika, firma Sushi Akademia, firma Koree, Zomato i wiele innych. W ramach pokazów można było poznać działanie różnych urządzeń stosowanych w gastronomii, a jednocześnie spróbować produktów uzyskiwanych przy ich zastosowaniu, np. soków tłoczonych przez sokowirówki wolnoobrotowe. Odbyło się również wiele prezentacji i pokazów np.: przygotowanie dań z baraniny, rozbiór tuńczyka błękitnopłetwowego, przygotowanie sushi, pokazy baristyczne i barmańskie.

Targi gastronomiczne to też prezentacja sprzętu i wyposażenia zakładów gastronomicznych, środków do utrzymania czystości najnowszej generacji . Przepiękne zastawy stołowe cieszyły oko każdego zwiedzającego.

Targi Warsaw Gastro Show były dla młodzieży praktycznym odzwierciedleniem teorii przekazywanej na lekcjach przedmiotowych.

Barbara Degórska, Anna Skrzypa, Halina Szeląg , Krystyna Szerszeń

Dodaj komentarz

Skip to content