Otrzęsiny

Otrzęsiny to jedna z najważniejszych imprez kultywująca tradycje w naszym internacie. W zamierzeniu mają na celu integrację nowych członków z całą społecznością internacką. Wtedy otrząsana osoba zwykle staje się pełnoprawnym członkiem danej społeczności.

Dnia 20 października 2016 roku swoje pasowanie na pełnoprawnego członka społeczności internackiej mieli mieszkańcy internatu Kormoran w Karolewie. Pierwszoklasiści musieli przejść szereg zadań, które przyszykowane zostały i przeprowadzone przez ich starszych kolegów. W szczególności były to zadanie sprawnościowe, które miały na celu pokazać dobrą atmosferę i wesołą zabawę w naszym internacie. Swoją inicjację przeszła również Pani Natalia, która w tym roku rozpoczęła pracę w internacie.

Po wykonaniu wszystkich zadań wszyscy nowoprzybyli dokonali aktu przysięgi internackiej i przypieczętowali to wypiciem mikstury, przygotowanej przez starsze koleżeństwo. Tym samym stali się pełnoprawnymi mieszkańcami internatu i przystąpili do naszej społeczności.

Dodaj komentarz

Skip to content