Szkolenie z agrotroniki

Począwszy od bieżącego roku szkolnego zawód technik mechanizacji rolnictwa został poszerzony o zagadnienia związane z agrotroniką. Wychodząc naprzeciw potrzebom szkół firma John Deere Polska zorganizowała dwudniowe warsztaty dla osób odpowiedzialnych za organizację bazy kształcenia praktycznego w szkołach rolniczych.

Szkolenie, zrealizowane w Tarnowie Podgórnym, dotyczyło zintegrowanych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego. Uczestnicy zapoznani zostali z najnowszym wyposażeniem technicznym i oprogramowaniem, umożliwiającym wykorzystanie systemu satelitarnego do automatycznego prowadzenia ciągnika lub maszyny na polu z dokładnością do 2,5 cm. Stosowane przez firmę John Deere rozwiązania umożliwiają również na przykład automatyczną kontrolę sekcji opryskiwaczy i siewników, zarządzanie pracą maszyn na uwrociach, zdalną diagnostykę ciągników a także bezprzewodowy transfer danych z maszyn do systemu zarządzania gospodarstwem. Z naszej szkoły w warsztatach uczestniczyli pan Zbigniew Bodnar i pan Adam Kołakowski wraz przedstawicielami firmy „Fricke” z Mrągowa panią Wiolettą Biskupską i panem Sebastianem Bartkowiczem. I to właśnie z mrągowskim przedstawicielem John Deera będziemy bezpośrednio współpracować przy wdrażaniu edukacyjnych systemów rolnictwa precyzyjnego w naszej szkole.

Dodaj komentarz

Skip to content