AGRO SHOW 2016 z naszym udziałem

W dniach 23-24 września 2016 r. uczniowie pionu mechanizacji rolnictwa z naszej szkoły uczestniczyli w XVIII Międzynarodowej Wystawie Rolniczej ‘’AGRO SHOW” w Bednarach k. Poznania. 120 hektarów lotniska zamieniło się w wielką arenę wystawienniczą dla ponad 800 wystawców z całej Europy.

Tegoroczna wystawa to wysyp nowych maszyn czołowych producentów, np. Horsch, Amazone, jak i tych z rodzimego podwórka, np. nowa generacja ciągników Ursus model C-380. Pokaz pracy odbył się na poletkach doświadczalnych, gdzie mogliśmy porównywać jak zachowują się systemy stabilizacji belek polowych w opryskiwaczach różnych producentów, bądź pokaz ładowarek teleskopowych, ich możliwości i zastosowania w gospodarstwie.

Wystawa ta, to nie tylko maszyny i urządzenia, lecz również prezentacja stoisk gastronomicznych, na których promowano specjały kuchni polskiej i zagranicznej. Podczas targów odbywały się również wykłady takie jak ’’Oszczędności w gospodarstwie przy użyciu nowoczesnych rozwiązań w rolnictwie’’, ”Nowoczesne rolnictwo – wyzwania i rozwiązania” oraz Agro Debata ”PROW 2014-2020 – jak optymalnie wykorzystać szanse na rozwój i modernizację gospodarstw”. Dzięki temu, jako przyszli rolnicy oraz producenci, poszerzyliśmy wiedzę na temat wykorzystania środków w swoich gospodarstwach oraz wzięliśmy udział w konkursach branżowych. Podczas targów towarzyszyła nam wspaniała atmosfera jak i pogoda!

Dziękujemy dyrekcji oraz nauczycielom za zorganizowanie tej wycieczki edukacyjnej, z niecierpliwością czekamy na przyszłoroczną edycję.

 

Michał Jarmołowicz
klasa III b TMR

Dodaj komentarz

Skip to content