GMINNE ŚWIĘTO PLONÓW

W dniu 03.09.2016 roku odbyły się w Łazdojach gminne dożynki. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w Kościele w Wikowie. Następnie barwny korowód uczestników przemaszerował  do sąsiedniej miejscowości Łazdoje.

Tam nastąpił dalszy ciąg imprezy. Uczestnicy mogli podziwiać  występy  uczniów z Wilkowa, kabaretu „Retro” z Olsztyna, zespołu „Ani Babki” z Łankiejm. Odbył się także konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Imprezę umilały wesołe zabawy i konkursy dla wszystkich uczestników.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym święcie plonów. Członkowie zespołu pieśni i tańca „Karolewo” , ubrani w stroje ludowe, z dumą zaprezentowali  szkolny wieniec dożynkowy.

Zgodnie z tradycją przygotowane zostało też stanowisko prezentujące Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Karolewie. Pod namiotem z nazwą  i logo szkoły można było otrzymać informatory mówiące  o kierunkach kształcenia  i działalności szkoły. Oprócz tego odwiedzający mogli spróbować wiejskiego smalcu z kiszonym ogórkiem i drożdżowych rogalików.

Gminne święto plonów w Łazdojach  należy uznać za udane.

Katarzyna Rejent,  Anna Skrzypa, Halina Szeląg

Dodaj komentarz

Skip to content