ARCHITEKCI KRAJOBRAZU Z WIZYTĄW JEDNEJ Z NAJWIĘKSZYCH SZKÓŁEK KRZEWÓW OZDOBNYCH „BIELICKI”

Klasa druga Technikum Architektury Krajobrazu w czasie dwutygodniowej praktyki zawodowej w znacznym stopniu przyczyniła się do upiększenia otoczenia szkoły. Uczniowie zrealizowali dwa duże założenia z roślin ozdobnych: wykonali nasadzenia żywopłotowe w kształcie kół olimpijskich przy hali gimnastycznej Olimpia oraz rabatę z różaneczników w okolicy budynku Centrum.

Rabata z krzewów zimozielonych była specjalnym zleceniem pana Dyrektora. Dzięki temu, klasa druga 16. 06. 2016 r., miała możliwość wyjazdu do szkółki „Bielicki” zlokalizowanej w Nowych Olszynach nieopodal Płońska. Właściciel 19 ha gospodarstwa szkółkarskiego pan Krzysztof Bielicki oprowadził młodzież po 4 ha części z kilkunastoma szklarniami do hodowli roślin i opowiedział o procesie produkcji roślin wrzosowatych. Ogromne tunele z dziesiątkami tysięcy krzewów i krzewinek, automatycznymi systemami nawadniania i klimatyzowania zrobiły na młodzieży ogromne wrażenie. Właściciel specjalnie dla naszej szkoły dobrał odmiany zakupionych krzewów, tak aby wiosną stworzyły barwne widowisko.

W drodze powrotnej uczniowie odwiedzili Muzeum Romantyzmu w Opinogórze, malowniczo położonym na terenie 22 ha parku krajobrazowego w stylu angielskim. Posiadłość ta ściśle jest związana z postacią Zygmunta Krasińskiego, jednego z trzech największych polskich wieszczów narodowych epoki romantyzmu.  Pani przewodnik oprowadziła młodzież po neogotyckim pałacyku z lat 40. XIX w.,  budynku Oficyny Dworskiej, z wystawą: „Malarstwo polskie epoki romantyzmu” oraz fragmentami parku. Dużym zainteresowaniem cieszyła się ławeczka zakochanego Zygmunta i jego jedyny w Polsce pomnik siedzący. W parku można było odnaleźć wspaniałe okazy wiekowych drzew i wyjątkowe kamienne meble, charakterystyczne dla tej epoki.

Wyjazd był dla młodych architektów krajobrazu doskonałą okazją do poszerzenia wiedzy zawodowej, a także historycznej.

Opiekunowie

Dodaj komentarz

Skip to content