OSTATNI DZWONEK 2016

„Ostatni raz z moją klasą

juz pożegnać czas mych przyjaciół

dzisiaj każdy ma swój dorosły świat….”

Społeczność szkolna 29 kwietnia 2016 r., uroczyście pożegnała klasy czwarte w ZSCKR im. gen. Franciszka Kamińskiego w Karolewie:

IV TR/AK z wychowawcą Magdą Jurkiewicz

IV TR z wychowawcą Ewą Wereda

IV A TŻi UG z wychowawcą Katarzyną Kłek

IV B TŻi UG z wychowawcą Barbarą Degórską

Zakończeniu roku szkolnego zawsze towarzyszą refleksje i podziękowania ale też nadzieje związane z drogą edukacji i wpływem szkoły na życie młodych ludzi. Absolwenci, nauczyciele , uczniowie i rodzice zostali powitani przez prowadzących apel: Anielę Kowalczuk i Pawła Ptaka , uczniów klasy III B TŻi UG.

Apel rozpoczęto hymnem państwowym i przekazaniem sztandaru szkoły reprezentantom klas trzecich. Dyrektor zespołu Pan Ryszard Kawczyński i Mistrz Ceremoniału Szkoły Pan Andrzej Sienkiewicz- nagrodzili uczniów pełniących honory pocztu sztandarowego. Wyróżnienie otrzymali: Domnika Jachimczyk, Angelika Kownacka Andrzej Grzybowski. Minutą ciszy uczczono pamięć ucznia klasy IV TMR- śp. Pawła Iżykowskiego, zmarłego śmiercią tragiczną.

Każdy apel szkolny w ZSCKR, w bieżącym roku szkolnym ubogacany jest tekstami Jana Pawła II, więc stosowny fragment homilii Ojca Świętego skierowanej do ludzi młodych odczytała pani Magda Jurkiewicz, wychowawczyni klasy maturalnej.

„Ukończenie szkoły to jeden z mostów , po którym przechodzimy w dorosłość”. Właśnie w kontekście tych słów zabrzmiało wystąpienie dyrektora Zespołu Pana Ryszarda Kawczyńskiego. Dyrektor przypomniał o trudzie nauczycieli i najpiękniejszym czasie życia człowieka, młodości i latach nauki. Dobro, mądrość zawsze dają człowiekowi siłę do pokonywania trudności. Następnie w imieniu Rady Pedagogicznej uhonorował tytułem Absolwenta Roku uczennicę klasy IV TAK Domnikę Jachimczyk. Tytuł ten przyznawany jest za najwyższe osiągnięcie edukacyjne.

W przemówieniu do zebranych i rodziców uczennica wskazała na atuty szkoły oraz kierunek edukacji- architekturę krajobrazu, jako walor zdobytych przez lata nauki umiejętności i osiągnięć. Rozwój osobowy to przede wszystkim codzienne, rzetelne wypełnianie obowiązków szkolnych i zaufanie do wiedzy i wskazań nauczycieli. Jako Absolwent Roku -uczennica podziękowała dyrektorowi, wychowawcy, rodzicom i prowadzącym Zespół Pieśni i Tańca Karolewo. Kolejnym wzruszającym momentem była muzyczna dedykacja dla nauczycieli i uczniów Joanny Jakubiec- absolwentki technikum żywienia .Przedstawiciele klas maturalnych wręczyli dyrektorom, kadrze kierowniczej i nauczycielom kwiaty jako symbol uznania i wdzięczności za przekazaną wiedzę , trud i dobro. Następnie pani Katarzyna Rejent uhonorowała odchodzących z Zespołu Pieśni i Tańca Karolewo i podkreśliła wartość wspólnie przetańczonych lat, występów, które promowały szkołę i dały uczestnikom niezatarte umiejętności.

Ważnym punktem uroczystości był montaż artystyczny , który przygotowali uczniowie klas młodszych pod czujnym okiem p. Marzeny Cogiel. W myśl hasła, że: „młodość ma się tylko jedną”, przedstawiono inscenizację „Dziadów części II” z… przymrużeniem oka. Konferansjer Przemysław Ciski wprowadziła nastrój grozy, zaś odważny Guślarz Maciej Sienkiewicz przywoływał duchy…uczniów wraz z ich przewinieniami. Żartem, śmiechem, z błędów popłynęła nauka. Absolwenci usłyszeli także : „Balladę o szczęściu”, „Przez ile dróg” , „Radość najpiękniejszych lat”. Poetyckie przesłania dotyczyły poszukiwania szczęścia i własnej drogi, która bez edukacji nie wskaże celu i sensu działania.

Najbardziej wyczekiwanym momentem było wręczenie świadectw , nagród i dyplomów kolejno wychowawcom klas maturalnych i wychowankom. Twarze absolwentów przepełniały duma, radość , wzruszenie i wdzięczność. Każda z klas przekazała na ręce dyrektora pamiątkowe tablo i stanęła do klasowego zdjęcia. Listy gratulacyjne i podziękowania otrzymali również zaproszeni rodzice.

Odchodzących czwartoklasistów pożegnał także Przewodniczący Samorządu Szkolnego Karol Siewruk, życząc spełnienia marzeń , zdania matury i znalezienia swojego miejsca w świecie.

Następnie Samorząd Szkolny dokonał wręczenia upominków -aniołów na szczęście oraz kubków z nadrukiem zdjęcia szkolnego zespołu ludowego. Dla absolwentów zabrzmiał po raz ostatni szkolny dzwonek….Uroczystość zakończono wyprowadzeniem Sztandaru Szkoły.

Dziękujemy za przygotowanie scenariusza i pomoc w realizacji pożegnania klas: pani Katrzynie Dziębowskiej, Janinie Fąderskiej, Panu Andrzejowi Sienkiewiczowi, wychowawcom i Samorządowi Szkolnemu. w programie artystycznym wzięli udział: Przemysław Ciski, Maciej Sienkiewicz, Monika Banaś, Angelika Brzostek, Magdalena Seges, Marta Piwek, Dominkia Kwiatkowska, Klaudia Krajewska, Michał Nowiński, Karolina Łukasik, Gabriel Czubaszek.

Dodaj komentarz

Skip to content