Międzynarodowy Dzień Tańca

Podczas obchodzonego 28 kwietnia  br. Międzynarodowego Dnia Tańca w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców Warmińsko – Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej w Kętrzynie, na zaproszenie pana por.  Waldemara Wajsa, wystąpił Zespół Ludowy ZS CKR w Karolewie.

W swoim repertuarze zaprezentował taniec narodowy „Polonez” oraz pieśni i tańce z regionu Warmii i Mazur. Jednocześnie młodzież  miała okazję poznać kulturę, tańce oraz muzykę narodową  innych państw. W podziękowaniu za przybycie i występ, każdy z członków zespołu otrzymał laurkę  ręcznie wykonaną przez mieszkańców Ośrodka.

Spotkanie na pograniczu różnych kultur pozwoliło zaprezentować folklor naszego regionu oraz umożliwiło poszerzenie naszej wiedzy na temat kultury i tradycji innych narodów. Utwierdziło nas w przekonaniu, że warto dzielić się z innymi tym, co robi się z pasją. Warto wiedzieć skąd wywodzą się nasze korzenie, bo to pomaga w budowaniu własnej tożsamości narodowej i uczy szacunku wobec dorobku innych narodów. Udział Międzynarodowym Dniu Tańca  to doświadczenie, które pozostawi w nas trwały ślad.

Katarzyna Rejent

Dodaj komentarz

Skip to content