6 ROCZNICA TRAGEDII SMOLEŃSKIEJ

 „(…)Miejcie odwagę!… Nie tę jednodniową,

Co w rozpaczliwym przedsięwzięciu pryska,

Lecz tę, co wiecznie z podniesioną głową

Nie da się zepchnąć ze swego stanowiska.

 

Miejcie odwagę… Nie tę tchnącą szałem,

która na oślep leci bez oręża,

Lecz tę, co sama niezdobytym wałem

Przeciwne losy stałością zwycięża.(…)

 

Lecz nie przestajmy czcić świętości swoje

I przechowywać ideałów czystość;

Do nas należy dać im moc i zbroję,

By z kraju marzeń przeszły w rzeczywistość.”

A. Asnyk

Apel Pamięci w Wilamowie  „Ofiarom katastrofy smoleńskiej”

W kontekst słów poety wpisują się działania ZSCKR, ponieważ szkoła żyje czasem pokoleń, żyje losami narodu, niezmiennie trwa w szacunku i hołdzie tym, którzy Polskę czynią fundamentem życia.

W niedzielny poranek, 10 kwietnia już po raz szósty odbył się Apel Pamięci na lotnisku Wilamowo. To hołd złożony ofiarom katastrofy pod Smoleńskiem, w której dokładnie 6 lat temu zginęła delegacja polskiego rządu.

Tragiczna śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i 95 osób towarzyszących Panu Prezydentowi, udających się do Katynia na groby pomordowanych przez NKWD polskich oficerów – by uczcić ich pamięć – wstrząsnęła wszystkimi. 
W Wilamowie punktualnie o 8.41 dźwięk syren rozpoczął Apel Pamięci. Nabożeństwo ekumeniczne, z udziałem licznych delegacji, pocztów sztandarowych, Straży Pożarnej, Kompanii Honorowej, orkiestry wojskowej, społeczeństwa z regionu i duchownych , jest ważnym znakiem postawy obywatelskiej i wychowania współczesnego pokolenia  Polaków.
 W organizację tegorocznych uroczystości zaangażowali się Stanisław Tołwiński, prezes Aeroklubu Krainy Jezior, Ryszard Niedziółka, starosta kętrzyński oraz Paweł Bobrowski, wójt gminy Kętrzyn.

Reprezentantami naszej społeczności na uroczystości, byli : Pan dyrektor Zespołu Ryszard Kawczyński, pan wicedyrektor Dariusz Chomka oraz poczet sztandarowy. Swoją obecność delegacja Zespołu uhonorowała  symbolicznym złożeniem kwiatów pod pomnikiem poległych w katastrofie.

Dodaj komentarz

Skip to content