Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach stylu wolnym w Teresinie

W dniach 1-2 kwietnia 2016 roku w Teresinie odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w zapasach w stylu wolnym. Nasz klub GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentował jeden zawodnik, uczeń naszej szkoły Maciek Sienkiewicz.

W zawodach wzięło udział 129 zawodników z 53 klubów z całej Polski. Pierwszą walkę Maciek stoczył z zawodnikiem gospodarzy, wielokrotnym medalistą Mistrzostw Polski i uczestnikiem Mistrzostw Świata Kadetów. Niestety zawodnik z Teresina okazał się lepszy i naszemu zawodnikowi pozostały repasaże. I po raz kolejny kontuzja pleców uniemożliwiła Maćkowi podjęcie walki. Zawody ukończył na 14 miejscu. Jak to powiedział po walkach…..”tym razem nie pykło”. W tym naszym sporcie kontuzje i urazy to bardzo częsta zdarzenia. Nie ulega im ten, kto nic nie robi. Mam nadzieję, że do następnych zawodów Maciek się wyleczy i pokaże to, na co go stać….. A stać go na wiele….

 

Dodaj komentarz

Skip to content