Mecz piłki halowej

Zagospodarowanie czasu wolnego to jedna z najważniejszych rzeczy, w których uczestniczy młodzież mieszkająca w naszym internacie. Do głównych zajęć możemy zaliczyć grę w bilard, tenis stołowy, piłkarzyki stołowe, cymbergaj oraz zajęcia w hali sportowej.

Tradycją w naszym internacie są mecze piłki halowej, pomiędzy klasami maturalnymi a klasami pierwszymi. Tak też było i w tym roku. W środę 30 marca wychowankowie klas pierwszych podjęli wyzwanie kogów z klas starszych. Mecz bardzo dobrze rozpoczęli „pierwszoklasiści”, którzy po pięciu minutach gry objęli prowadzenie. Pierwsza połowa stała na bardzo wysokim i wyrównanym poziomie. Zakończyła się wynikiem remisowym 2:2. Na początku drugiej połowy, młodzi piłkarze uzyskali znaczną przewagę, robiąc różnicę bramkową trzech goli. Jednakże z biegiem czasu doświadczenie i rutyna przeważyły nad młodością. Maturzyści powoli odrobili stratę i cały mecz wygrali stosunkiem bramkowym 8:6. Jak pokazują nam lata ubiegłe, pobyt w internacie procentuje. Ci, którzy dzisiaj byli zwycięzcami, we wcześniejszych latach też doznali gorycz porażki. Tak więc nie martwcie się młodzieży…..dla Was też nadejdzie dzień chwały!!!