KAROLEWIADA 2016

„Bojowo wjadę na Karolewiadę!” – to hasło przewodnie VI Karolewiady 2016. To barwne i radosne święto młodzieży nieodłącznie związane jest z powitaniem wiosny i miało miejsce 21 marca. Tradycyjnie zebraliśmy się na placu apelowym na sesji zdjęciowej i prezentacji swojego bloku przedmiotowego: Agro-rolnicy w kolorze zielonym, Mechanicy w niebieskim i Żywieniowcyw barwach żółtych.

Tym razem zaroiło się na niebiesko – bardzo pomysłowo i wspaniale wypadli w barwnym korowodzie Mechanicy, którzy nie tylko pięknie się przebrali, ale również przyjechali swoimi cud-pojazdami: motocyklami, samochodami osobowymi i niebieskimi ciągnikami. W kawalkadzie pojazdów można było jednak dostrzec żółto ozdobione auto czy zielony ciągnik Magdy z klasy II TW.

Sala sportowa przeobraziła się w tym dniu w wiosenny, barwnie przyozdobiony amfiteatr wypełniony zieloną, żółtą i niebieską  publicznością. W dodatku Mechanicy częstowali Energetycznym Sokiem Mechanicznym i Energetycznym Deserem Mechanicznym w kolorze niebieskim…. hmmm…. smaczne było….

Pan Dyrektor Ryszard Kawczyński poprzez przekazanie klucza władzy w ręce Samorządu Uczniowskiego oficjalnie rozpoczął VI Karolewiadę 2016. Karol Siewruk, Karol Marciniak i Monika Banaś zapewnili, że będą rządzić tak, by wszyscy długo pamiętali ten poniedziałkowy dzień. Prowadzący imprezę Monika Banaś (jako zielony krokodylek) i Paweł Ptak (w roli żółtego kurczaka) czuwali nad sprawnym przebiegiem konkurencji. W tym roku były to: barwny korowód, publiczność, parodia programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, Szafiarki kontra Moda-Eko, oraz Reklama kierunku kształcenia przeciwników. Rywalizację oceniało jury w składzie: przewodniczący-Dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński, wicedyrektor pani Małgorzata Hrycenko, pedagog pani Małgorzata Sokołowska, kierownik internatu pani Genowefa Jasionek oraz kierownik szkolenia praktycznego pan Adam Kołakowski.

Gdy na scenie pojawili się pierwsi występujący rozpoczęło się prawdziwe show: w roli głównej – Patryk Zborowski jako Zenek Martyniuk rozgrzał publiczność i podbił serca wszystkich uczestników Karolewiady. Owacjami przyjęto również Wandę i Bandę w ich wokalnym i tanecznym pokazie (śpiew- Angelika Brzostek), a konkurencję nadzorował pan Andrzej Rzeczycki. Niebiescy, pod czujnym okiem pani Lucyny Olszewskiej i pani Ewy Weredy, zaszokowali nas pięknym koncertem live zespołu Dżem (Piotr Kułak – vocal, Mateusz Stankiewicz – gitara i Sebastian Drabyk – perkusja). Wiele emocji wywołała również grupa mechaników z piosenką „Zróbmy sobie fotę”, gdzie w roli pięknej blondynki wystąpił Mateusz Turek. Zieloni profesjonalnie sparodiowali program „Twoja twarz brzmi znajomo”, w którym podziwialiśmy metamorfozy Shazzy w Megan Trainor  (Marta Piwek i Monika Banaś) czy Kasi Zielińskiej zamieniającej się w zespół Łobuzy (pani Kasia Dziębowska i Kinga Pielach). Ich świetne przebrania i parodie taneczne były szczegółowo dopracowane przy wsparciu pani Agnieszki Pędzich i pani Katarzyny Dziębowskiej. Na uwagę zasługiwał również przepiękny pokaz mody, w którym wszystkie grupy wykazały się kreatywnością w wykonaniu Eko-mody. Mechanicy, pod kierownictwem pani Joanny Szwark, prezentowali żelazne buciki, stroje plażowe z plastiku czy niezwykle eleganckie ubrania z folii, płyt CD, sznurków i worków jutowych. Żywieniowcy kierowani przez panią Joannę Cieleszyńską popisywali się sukienkami z gazet, worków foliowych i folii aluminiowej. Pokazy te wzbudziły zachwyt publiczności i salwy śmiechu. Największy podziw wywołały jednak oszałamiające stroje wykonane przez Zielonych przy ogromnym zaangażowaniu pani Magdaleny Witkowskiej-Hrycek i pani Natalii Bielińskiej. Misterne, perfekcyjne i artystycznie wykonane suknie z tektury, gazet, szarego papieru, serwetek, rękawiczek gumowych, folii bąbelkowej i korków były zachwycające i niezwykle piękne. Pokaz dopełniła szalona zumba w wykonaniu modelek i pani Doroty Kuchcińskiej. W konkurencji reklamującej kierunki kształcenia żywieniowcy (nadzór – pani Halina Szeląg i pani Anna Skrzypa) z dużą dawką humoru zachęcali do wstąpienia w szeregi technikum rolniczego, weterynarii i architektury krajobrazu, natomiast do kierunków żywieniowych zapraszali w swojej scence mechanicy (pod kierunkiem pana Jacka Lipki). Agro-rolnicy, pod czujnym okiem pani Marzeny Cogiel,  przeprowadzili nabór do pracy na stanowisku mechanika i w zabawnej scence ukazali walory TMR-u. Można powiedzieć, że każda konkurencja Karolewiady była ciekawa i wymagała zaangażowania uczniów i nauczycieli.

Agro-rolnicy zdobyli najwięcej punktów w pokazie mody oraz w reklamie kierunku. Mechanicy zwyciężyli w konkurencji publiczności i korowodu oraz w parodii programu Twoja twarz  brzmi znajomo. W ostatecznej klasyfikacji w VI Karolewiadzie 2016 zwyciężyli AGRO – ROLNICY zdobywając 159 punktów na 300 możliwych, drugie miejsce przypadło MECHANIKOM (156 punktów), trzecie miejsce zajęli ŻYWIENIOWCY ze 138 punktami. Jury wyróżniło Statuetką „Karolewiak 2016” najlepszego aktora Patryka Zborowskiego z klasy IV TŻiUG. Jego kreacje aktorskie, niesamowite poczucie humoru i talent mogliśmy podziwiać na niejednej Karolewiadzie, a każdy Jego występ bawił nas do łez. Patryku, dziękujemy!

 Za odwagę i prezentację talentów muzycznych, aktorskich i artystycznych dziękujemy uczniom występującym na scenie, jak i tym, którzy czynnie wspierali wszystkie działania swojej grupy w przygotowaniu strojów, gadżetów, transparentów i barwnego korowodu. Szczególne słowa uznania kierujemy do tych nauczycieli, którzy wspierali i nadzorowali przygotowanie scenicznych występów młodzieży, to dzięki ich zaangażowaniu VI Karolewiada okazała się prawdziwym świętem radości i młodości. Dziękujemy również publiczności oraz nauczycielom wspierającym ich doping (pani Magda Jurkiewicz, pani Katarzyna Kłek, pani Anna Suszyńska-Tytko, pani Ewa Wereda, pani Lucyna Olszewska, pan Cezary Tyszka, pan Jacek Dziemiańczyk). Samorząd Uczniowski dziękuje serdecznie Dyrekcji Zespołu za życzliwe wsparcie oraz pani Janinie Fąderskiej i pani Monice Nowak za czuwanie nad organizacją i przebiegiem Karolewiady. Wyrażamy także swoje podziękowanie Dyrekcji Gimnazjum Gminnego w Karolewie za „sąsiedzką” pomoc i udział uczniów klas III wraz z wychowawcami w naszym święcie.

Samorząd Uczniowski

Dodaj komentarz

Skip to content