DZIEŃ KOBIET

Mógłbym pisać: „życzę Ci wszystkiego najlepszego „,

lecz zapomnij, dziś nic z tego!

To Twój dzień, więc napiszę coś od siebie

 i szczerego.

 A więc chciałbym i głęboko Ci tego życzę,

 byś wierzyła w siebie i przeżyła pięknie

 swoje życie.

 Byś o ludziach nigdy nie zapomniała

 i w potrzebie pomagała.

 W zdrowiu długo żyła,

 każdym dniem się cieszyła.

 By Cię szczęście szukało,

 gdy zwątpienie omotało.

 Chcę dla Ciebie dobrego,

 żyj tak, byś była dumna z tego !

     

Te wzruszające słowa o kobietach i ich naturze były mottem przewodnim 8 marca w ZSCKR w Karolewie. Wrażliwość, troskliwość ale też solidność i tajemniczość to domeny każdej kobiety. Uśmiech i optymizm są niezbędnymi  składnikami  kobiecej natury, więc w tym dniu- Dniu Kobiet- świętujemy wszystkie te wartości.

Wszystkie Panie zostały zaproszone do udekorowanej sali internatu „Kormoran”. W kolorach wiosny mieniły się kwiaty a  na stołach królowały słodkości. Dyrektor Zespołu pan Ryszard Kawczyński złożył  pełne optymizmu  życzenia  i  podkreślił rangę kobiet w trudach  codziennej pracy. Upominkiem oddziaływającym na kobiecą wrażliwość były  prezenty- filiżanki z motywami malarstwa secesyjnego. Miłą niespodziankę artystyczną, korespondująca ze świętem kobiecości,  przygotowali również uczniowie-wychowankowie internatu. Pod czujnym okiem wychowawczyni pani Eleonory Bronakowskiej powstała aranżacja baletu, wzorowana na dziele P. Czajkowskiego „Jezioro łabędzie”.  Figury taneczne,  piękno i delikatność łabędzi brawurowo odtańczyli  chłopcy- tancerze. Brawo za interpretację i odwagę.

Dziękujemy wszystkim mężczyznom za życzenia, prezenty i chwile, które są jak barwny motyl i ubarwiają naszą  codzienność.

Dodaj komentarz

Skip to content