Kamila Czerwińska brązową medalistką Mistrzostw Polski

W Siedlcach, w dniach 4-5 marca 2016 roku odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorek oraz Puchar Polski Juniorek Młodszych, który zarazem był pierwszą eliminacją do OOM w zapasach kobiet.

W zawodach wzięło udział ponad 220 zawodniczek z 56 klubów. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowało dwie zawodniczki, juniorka Kamila Czerwińska i kadetka Urszula Kamińska. Rewelacyjnie spisała się Kamila, która mimo iż była najmłodszą uczestniczką w tej kategorii wiekowej (do 20 lat) przegrała jedynie pierwszą walkę z reprezentantką Polski, wielokrotną medalistką i V zawodniczką Mistrzostw Świata Juniorek Beatą Koślą.W następnych walkach Kamila nie dała żadnych szans swoim rywalkom, wygrywając wszystkie pojedynki przez położenie przeciwniczek na łopatki i zdobywając III miejsce Mistrzostw Polski Juniorek w zapasach kobiet. Bardzo dobrze spisała się również Ula Kamińska, która w kategorii wiekowej kadetek wygrała dwie pierwsze walki i dwie przegrywając. Jej kategoria wagowa była jedną z najsilniej obsadzonych kategorii w zawodach. Ula zajęła w niej 10 miejsce i to daje jej dobry start w punktacji do kolejnych eliminacji do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Przypomnijmy, że od tego roku aby wystartować w OOM trzeba zdobyć jak najwięcej punktów w dwóch Pucharach Polski. Awans ten uzyskuje jedynie 14 zawodniczek z całego kraju.