NOC FILMOWA

Tego jeszcze u nas nie było! Pierwsza (być może nie ostatnia!) w historii naszej szkoły „Noc filmowa” odbyła się 3 marca 2016 r. Karol Siewruk, przewodniczący SU, dwoił się i troił, by zrealizować ten projekt.

Nie było łatwo: musiał zrobić plakaty, bilety, ogłoszenia, listę propozycji filmowych i wreszcie – znaleźć prawdziwych kinomanów. Okazało się, że tacy są w naszej szkole. I tym oto sposobem czytelnia biblioteki szkolnej zamieniła się w salę kinową, gdzie zamiast foteli były materace, poduszeczki i kocyki. W dodatku „kuchnia” serwowała gorącą kawę i herbatę oraz różne słodkości, a przede wszystkim obowiązkowy popcorn. Kinomani zdecydowali jednogłośnie, że pierwszym filmem będą „Kamienie na szaniec”, film który dostarczył wiele emocji i pobudził do dyskusji. Kolejne filmy również cieszyły się uznaniem: słychać było tylko chrupanie chipsów i szelest papierków. Po zapaleniu światła okazało się, że ktoś nam wypił zapas kawy, mleczka i herbaty, a po ciasteczkach nie było śladu. W ruch poszły poduszki i nawet w ferworze bitwy nikt nie chciał się przyznać. Podejrzenie padło na Stefana, znanego łakomczucha i amatora darmowej kawy. Przyparty do muru nie wypierał się winy, bo cóż miał na swoją obronę ten puszysty 2-metrowy miś o wdzięcznym imieniu Stefan… Ustaliliśmy, że za karę to on będzie głównym organizatorem kolejnego filmowego maratonu i sponsorem popcornu. J

Samorząd Uczniowski dziękuje serdecznie Dyrektorowi Zespołu, panu Ryszardowi Kawczyńskiemu za umożliwienie nam przeprowadzenia „Nocy filmowej”, paniom Monice Nowak, Ewie Weredzie i Janinie Fąderskiej za towarzyszenie nam podczas tej wspaniałej imprezy i pomoc w organizacji. Był to dla nas wszystkich niezwykły wieczór integracji, dobrej zabawy i artystycznych emocji. Dziękujemy.

Organizatorzy: Karol Siewruk i Michał Klimowicz

Dodaj komentarz

Skip to content