VII Walentynkowy Konkurs Recytatorski

ON: Czy ty rozumiesz, co to jest miłość?

ONA: Rozumiem. Jest to psychiczna hipermetamorfoza prowadząca do hipercenestezji, co w konsekwencji daje angiopat yczną neurastenię.”

Taką definicję miłości proponuje mistrz Gałczyński. Odpowiedzi na pytanie: „Co to jest miłość?” poszukiwali uczestnicy 7. edycji Walentynkowego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce 18 lutego 2016 roku w bibliotece szkolnej. Zaprezentowali własną interpretację wiersza o tematyce miłosnej. Ocenie jury podlegały m.in. : interpretacja, dykcja, intonacja.

W tym roku w konkursie wzięło udział pięć osób, z których aż trzy wybrały tekst naszej noblistki Wisławy Szymborskiej. Szczególną wrażliwość zaprezentowała uczennica klasy IVA TŻIUG, Joanna Jakubiec, przejmująco interpretując utwór Edwarda Commingsa „Noszę Twe serce z sobą”, za co jednogłośnie jury przyznało jej I miejsce. Perfekcyjną recytację wiersza „Od pierwszego wejrzenia” można było usłyszeć w wykonaniu Dominiki Kwiatkowskiej z III AK, która zajęła II miejsce. III miejsce przypadło Tomaszowi Chmieleńskiemu z klasy IIB TMR za niezwykle uduchowioną wersję „Hymnu o miłości św. Pawła”.  Uczennice Kamila Czerwińska z II TW i Weronika Deryło z klasy IIB TŻiUG otrzymały wyróżnienie za różne spojrzenia na „Nic dwa razy

Laureaci otrzymały dyplomy, tomiki poezji i ocenę celującą z języka polskiego. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za odwagę w zmierzeniu się z poetyckim słowem w tych jakże niepoetyckich czasach. Zachęcamy do czytania i odkrywania poezji i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

 

Katarzyna Dziębowska

Janina Fąderska

Marzena Cogiel

Dodaj komentarz

Skip to content