Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach w stylu wolnym kadetów i juniorów, oraz II Rzut Ligi Międzyszkolnej młodzików.

W dniu 13.02.2016 r. w Drogoszach rozegrane zostały Mistrzostwa Województwa Warmińsko-Mazurskiego w zapasach w stylu wolnym kadetów i juniorów, oraz II Rzut Ligi Międzyszkolnej młodzików.

W turnieju wystartowało 160 zawodniczek i zawodników z całego województwa, a także gościnnie liczna reprezentacja Kaliningradu – Rosja. Gminny Ludowy Klub Sportowy ORZEŁ Karolewo reprezentowany był we wszystkich trzech kategoriach wiekowych. W kategorii młodzików nasz klub zjął drużynowo III miejsce. W kategorii kadetów i juniorów zajęliśmy miejsce IV, mimo iż mieliśmy tyle samo punktów co trzecia drużyna z Rosji. Jednakże nasi zagraniczni goście mieli więcej wyżej punktowanych miejsc.

Nasz klub, GLKS ORZEŁ Karolewo reprezentowało czterech uczni naszej szkoły: Michał Skwarek, Adam Gnatkowski, Karol Pompetzki i Maciek Sienkiewicz.Walczyli oni w najstarszej grupie wiekowej, w juniorach. Najlepiej z nich wypadł Maciek, który poraz kolejny udowodnił, że w swojej kategorii wagowej nie ma na niego mocnych w naszym województwie, zdobywają tytuł Mistrza Województwa. Wszystkie swoje walki wygrał przed czasem, przez położenie przeciwnika na łopatki. Bardzo dobrze wypadli również pozostali zawodnicy, którzy odpowiednio zajęli następujące lokaty: Michał kat 66kg V miejsce, Adam kat 74kg III miejsce i Karol kat 120kg III miejsce.

 

Dodaj komentarz

Skip to content